1
Opublikowano 21 lutego 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Legendarne głośniki Creative T6 w drugiej odsłonie
 
 

Legendarne głośniki Creative T6 w drugiej odsłonie


Głośniki Creative ZiiSound T6 zadebiutowały w Polsce w grudniu 2010 roku. Od tego czasu pozyskały sobie szerokie grono zwolenników, którzy docenili ich ponadprzeciętną jakość i standard. W dwa lata później firma Creative udostępnia udoskonaloną  i unowocześnioną wersję swojego legendarnego zestawu. Oferta producenta wzbogacona zostaje o głośniki T6 Series IIbezprzewodowy zestaw 2.1 z niepowtarzalnymi basami oraz możliwością indywidualnego wyboru między dźwiękiem stereofonicznym a przestrzennym.

T6 Series II to idealna propozycja dla wszystkich fanów wysokiej jakości dźwięku filmowego, muzycznego czy tego z gier komputerowych. Głośniki wyposażone zostały w kodek aptX do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku bez opóźnień i zakłóceń. Dzięki niemu zestaw można w bardzo łatwy i intuicyjny sposób sparować z każdym urządzeniem posiadającym moduł Bluetooth. T6 Series II świetnie sprawdzą się również z komputerami stacjonarnymi nieposiadającymi technologii bezprzewodowej – wszystko dzięki możliwości podłączenia ich za pomocą nadajnika USB Creative BT-D1 kompatybilnego z technologią Bluetooth i aptX.

T6 Series II z grona innych zestawów 2.1 wyróżnia możliwość przeistoczenia ich w pełnowymiarowy zestaw 5.1 oferujący niezwykle dynamiczny i realistyczny dźwięk. Wszystko to dzięki głośnikom satelitarnym z regulacją kąta ustawienia. Aby skorzystać z tego innowacyjnego rozwiązania wystarczy obrócić górną część głośników satelitarnych i w jednej chwili dźwięk stereofoniczny przekształca się w przestrzenny. W obydwa głośniki wbudowane zostały zaawansowane przetworniki odpowiedzialne za wyraziste tony średnie i wysokie. Ponadto po usunięciu podstawek z głośników satelitarnych, możliwe jest zamontowanie ich na ścianie – dzięki temu świetnie sprawdzają się w roli wysokiej klasy telewizyjnego systemu audio. W zestawie znalazł się również głośnik niskotonowy wzbogacający dźwięk w potężne basy. Kompaktowa obudowa subwoofera kryje w sobie zaawansowaną technologię SLAM, polegającą na symetrycznym obciążeniu modułu akustycznego, dzięki czemu głośnik jeszcze lepiej spełnia swoją funkcję.

Aby zwiększyć wygodę korzystania z zestawu, wyposażony on został w pilota zdalnego sterowania wykorzystującego podczerwień oraz w wielofunkcyjny cyfrowy regulator, umożliwiający zmiany źródła dźwięku (Bluetooth, USB lub Aux In), regulację głośności oraz parowanie głośników z nadajnikami Bluetooth.

Rozwiązania i technologie zastosowane w zestawie głośników T6 Series II:

  • Kodek aptX pozwalający na bezprzewodowe podłączenie głośnika do urządzeń wyposażonych w moduł Bluetooth i strumieniowe przesyłanie dźwięku bez opóźnień.
  • Możliwość podłączenia głośników przez port USB.
  • Innowacyjna technologia pozwalająca na przekształcenie dźwięku stereofonicznego 2.1 w realistyczny, bogaty w detale dźwięk przestrzenny 5.1.
  • Głośnik niskotonowy z symetrycznym obciążeniem modułu akustycznego (autorska technologia SLAM) dostarczający potężnych basów.
  • Poręczny, przewodowy regulator głośności i źródła dźwięku.
  • Pilot na podczerwień do zdalnego sterowania zestawem.
  • Nowoczesna i elegancka konstrukcja z chromowanymi wykończeniami górnej i dolnej części głośników satelitarnych.

Cena i dostępność

Nowa wersja głośników Creative T6 Series II – dostępna będzie w sprzedaży w marcu 2013 roku. Ich cena wyniesie 1599 PLN. W sprzedaży pozostanie również podstawowy model zestawu – ZiiSound T6, dla fanów klasyki poszukujących bardziej przystępnego rozwiązania cenowego. Cena specjalna ZiiSound T6 wynosić będzie 1299 PLN.

Spis treści: Legendarne głośniki Creative T6 w drugiej odsłonie

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

prasowe