Portal komputerowy » od 200 do 300zł » Test Zalman Z11 Plus – Prawie idealna tania obudowa » Strona 11

Test Zalman Z11 Plus – Prawie idealna tania obudowa

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
129 total ratings

 

Zalety


+ CENA!
+ Solidna konstrukcja
+ Dużo miejsca dla kart graficznych
+ Beznarzędziowy montaż kart rozszerzeń i napędów optycznych
+ Pięć wentylatorów w zestawie
+ Bogaty panel I/O (2x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Duży otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU
+ Okno z pleksi
+ Specjalne miejsce do montażu 2,5" dysku SSD

Wady


- Wyłamywane śledzie
- USB 3.0 typu zewnętrznego
- Brak filtra przeciwkurzowego z góry obudowy


Kilka słów o teście

Podsumowanie Obok produktu firmy Zalman nie możemy przejść obojętnie, jak za cenę około 270 zł jest to obudowa idealna jeśli chodzi o możliwości oraz stosunek jakości do jej ceny. Moim zdaniem największym plusem tej konstrukcji jest liczba wentylatorów, które możemy w jej wnętrzu zamocować. Możliwość montażu siedmiu wentylatorów robi bardzo duże wrażenie. Do obudowy dostajemy […]

2
Opublikowano 22 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

rekomendacja obudowa Zalman Z11 Plus

Obok produktu firmy Zalman nie możemy przejść obojętnie, jak za cenę około 270 zł jest to obudowa idealna jeśli chodzi o możliwości oraz stosunek jakości do jej ceny. Moim zdaniem największym plusem tej konstrukcji jest liczba wentylatorów, które możemy w jej wnętrzu zamocować. Możliwość montażu siedmiu wentylatorów robi bardzo duże wrażenie.

Do obudowy dostajemy aż pięć wentylatorów, w tym dwa podświetlane niebieskimi diodami LED. Same plastiki, wykonanie oraz powłoka lakiernicza są jak najbardziej w porządku, nic nie skrzypi, nie odpada oraz się nie rysuje.

Montaż dysków HDD jest dość szybki, przykręcenie czterech śrub z gumowymi podkładkami nie zajmuje dużo czasu, a dzięki gumowym podkładkom, dysk nie wpada w wibracje. System zarządzania okablowaniem jest bardzo dobry. Mamy tu liczne otwory i  uchwyty do podwiązania i ułożenia okablowania. Montaż urządzeń w zatokach 5.25 cala odbywa się za pomocą zwykłych szybkośrubek, nie ma co ukrywać – jest to najprostszy oraz najtańszy sposób montażu, więc trudno żebyśmy wymagali jak na taką cenę nie wiadomo czego. Osobiście wolałbym czarne szybkośrubki, zamiast zastosowanych przez Zalmana srebrnych, ponieważ czarne komponowałyby się w obudowie znacznie lepiej.

Warto wspomnieć również, że tacka montażowa posiada bardzo duży otwór służący do montażu chłodzenia na CPU bez konieczności wyciągania płyty głównej z obudowy, co jest przydatne przy jego montażu.

Kolejnym plusem jest dołączona przejściówka 8Pin, która służy do zasilania procesora. Dzięki niej możemy przedłużyć kabel oraz poprowadzić go za tacką montażową, by nie zakłócić przepływu powietrza we wnętrzu obudowy.

Producent recenzowaną przeze mnie obudowę wyposażył w otwory do wyprowadzenia węży od chłodzenia cieczą, co spodoba się entuzjastom posiadającym tego typu „zabawki”.

Następnym plusem konstrukcji są filtry przeciwkurzowe zamocowane na froncie, w zaślepkach zatok 5.25 i 3,5 cala oraz u dołu obudowy. Szkoda, że takowe nie znalazły się z tyłu, boku oraz u góry obudowy, co jest minusem, ponieważ te zamontowane w obudowie nie uchronią elementów naszego komputera przed kurzem, będzie wlatywał tędy gdzie takowych filtrów nie ma.

Obudowa Zalman Z11Plus posiada zewnętrzne złącza USB3.0. Jest ono mało praktyczne, ponieważ podłączenie przednich złącz USB3.0 zajmuje nam dwie wtyczki z tyłu płyty głównej. Szkoda, że producent nie dodaje specjalnego adaptera na wewnętrzne złącze USB 3.0

Ostatnim minusem są śledzie. Nie dość, że musimy je wyłamać, to później nie możemy przykręcić ich z powrotem na swoje miejsce. Jest to archaiczne rozwiązanie… dziwie się, że producenci stosują to jeszcze w swoich produktach.

Obudową Zalman Z11 plus jestem oczarowany, więc otrzymuje ona ocenę 4,5/5. Mogę ją polecić wszystkim tym, co szukają funkcjonalnej, ładnej i dobrze wykonanej obudowy. Jestem pewien, że się nie zawiodą, ponieważ cena produktu jest jak najbardziej atrakcyjna oraz adekwatna do możliwości obudowy.

Podziękowania dla firmy Zalman za wypożyczenie sprzętu do testów.

Spis treści: Test Zalman Z11 Plus – Prawie idealna tania obudowa

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


2 komentarze


  1.  
    piotr

    Skoro obudowa nie posiada kontrolera obrotów dlaczego znalazł się on na zdjęciu oraz został zaliczony na +.
  2.  
    rafbgo

    poprawione ^^ 😛

Dodaj komentarz


(required)