Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test PCTV Broadway 2T – Telewizja gdzie chcesz i kiedy chcesz » Strona 7

Test PCTV Broadway 2T – Telewizja gdzie chcesz i kiedy chcesz

 

 
Opinia
 

Recenzje:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
5 total ratings

 

Plusy


+ Dobra jakość dźwięku i obrazu
+ Planowanie nagrywania
+ Dwa gniazda USB
+ Panel administracyjny
+ Dwa oddzielne tunery TV
+Doskonałej jakości kompresja H.264 nagrywanej zawartości
+ Dwie anteny Wi-Fi tzw. Dual Band
+wejście AV

Minusy


- Brak jakichkolwiek wyjść Audio/Wideo
- Brak gniazd HDMI czy transmisji DLNA
- Cena


Kilka słów o teście

W dzisiejszych czasach bez problemu w prawie każdym miejscu znajdziemy dostęp do Internetu, ale z telewizją już nie jest tak łatwo. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi PCTV Broadway 2T.

1
Opublikowano 29 sierpnia 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Opinia

Urządzenie wygląda świetnie i jest małe, więc zmieści się prawie wszędzie i może podróżować z nami. Producent stale udoskonala swój produkt dodając nowe funkcje oraz usprawniając stare.

Minusem jest fakt, że sprzęt nie posiada żadnego wyjścia audio/wideo, więc wyświetlanie obrazu na starszym telewizorze nie jest możliwe. Następną wadą w mojej opinii, jest to że urządzenie nie zostało wyposażone w jakiekolwiek gniazdo HDMI. W dzisiejszych czasach HDMI to podstawa w tego typu sprzęcie, choć posunięcie uzasadnione jest faktem, że każdy nowoczesny telewizor posiada w sobie tuner DVB-T, więc po co dokładać kolejne moduły, które uczynią sprzęt jeszcze droższym.

Kreator konfiguracji urządzenia jest na tyle prosty, że z ustawieniem tunera powinien poradzić sobie każdy. Z kreatorem nawet zabieg taki jak podłączenie dekodera i odpowiednie zestrojenie staje się bajecznie proste.

Sprzęt spełni swoją rolę w połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami mobilnymi(tabletami, iPhone, iPady etc.), telewizorami czy naszym stacjonarnym komputerem. Postawiono tu jasne reguły, kładąc wyłącznie nacisk na łatwość użytkowania i obsługę najnowszych technologii, a nie zgodność z każdym sprzętem. Dlatego zabrakło HDMI czy DLNA, które daje łatwy streaming mediów bez plątani kabli w naszym domu. Miłym gestem jest łącze AV, służące do podłączenia kamery analogowej i monitoringu co zwiększa obszar zastosowanie tego urządzenia. Sprzęt jest godny polecenia, ale przyjdzie nam za niego słono zapłacić, bo cena aktualnie ustalona jest na ponad 750zł.

W niektórych konfiguracjach do sprzętu dołączono Flux TV live -telewizję z Internetu.

Specjalne podziękowania dla PowerSales za wypożyczenie sprzętu do testów

Spis treści: Test PCTV Broadway 2T – Telewizja gdzie chcesz i kiedy chcesz

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


1 komentarz


  1.  
    Ludwik

    Czy jest możliwość nagrywania programów puszczanych przez ten tuner przez LAN/WLAN?
    W szczególności chodzi mi o łatwe nagrywanie tego typu transmisji na dyskach sieciowych NAS np. ONAP, iomega

Dodaj komentarz


(required)