Polecane
 

Portal komputerowy » Couchmaster CYWORK – test podstawki pod laptopa » Strona 2

Couchmaster CYWORK – test podstawki pod laptopa

 
couchmaster cywork podkładka pod laptopa
couchmaster cywork podkładka pod laptopa
couchmaster cywork podkładka pod laptopa

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+dużo schowków na akcesoria,
+wysoka jakość wykonania (drewno bambusowe),
+otwory wentylacyjne dla laptopa,
+uchwyt na telefon/tablet

Wady


- mimo wszystko cena


Kilka słów o teście

Firma Couchmaster ma w swojej ofercie wiele artykułów dla zapalonych graczy. Dzisiaj w nasze ręce wpadł jej najnowszy produkt – CYWORK. Jest to podkładka umożliwiająca granie na laptopie prosto z kanapy. Brzmi świetnie, jednak jak to wypadnie w rzeczywistości? Zapraszamy do recenzji.

0
Opublikowano 30 czerwca 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Couchmaster CYWORK – wrażenia z użytkowania

Podstawka pod laptopa została wykonana z drzewa bambusowego dzięki czemu ma wiele istotnych zalet. Jest wytrzymała, lekka oraz ekologiczna. Wyposażono ją w szereg gamingowych udogodnień – między innymi podkładki pod nadgarstki oraz stojak na tablet. Jej istotną zaletą są także otwory wentylacyjne, które umożliwią lepsze chłodzenie laptopa. Może mieć to kolosalny wpływ w przypadku ultrabooków, gdzie producenci ślepo podążając za zmniejszaniem rozmiarów zaniedbują chłodzenie CPU i GPU.

couchmaster cywork podkładka pod laptopa couchmaster cywork podkładka pod laptopa couchmaster cywork podkładka pod laptopa couchmaster cywork podkładka pod laptopa

Stojak na tablet jest w stanie bez problemu utrzymać również smartfona. Gdyby jednak urządzenie okazało się zbyt małe producent dorzucił do zestawu specjalną podkładkę, która ma za zadanie ułatwić jego usytuowanie na miejscu. Bardzo miłym dodatkiem jest także otwór umożliwiający ładowanie „zdokowanego” sprzętu. Można go też wykorzystać do uporządkowania okablowania. W tym miejscu chcieliśmy jeszcze wspomnieć o specjalnym wcięciu na podkładkę pod mysz utrzymującą ją na swoim miejscu.

couchmaster cywork podkładka pod laptopa

couchmaster cywork podkładka pod laptopa couchmaster cywork podkładka pod laptopa

Podobnie jak w poprzednim testowanym przez nas produkcie Couchmaster firma przygotowała wiele schowków, które umożliwią nam przechowywanie akcesoriów. Jeden, podobnie w poprzednim teście możemy umieścić w dowolnym miejscu. Nasz wybór padł na poduszkę po lewej.

Musimy przyznać, że jeśli chodzi o organizację miejsca Couchmaster CYWORK spisuje się całkiem nieźle. Wszystko co może się przydać podczas gamingowej sesji da się umieścić w schowkach.

 

Skoro omówiliśmy już wygląd zewnętrzny czas przejść do meritum – jak wygląda rozgrywka. Jednym z głównych haseł marketingowych jest stwierdzenie jakoby korzystanie z podkładki Couchmaster CYWORK było korzystne dla naszego kręgosłupa. Musimy uczciwie przyznać, że jest w tym trochę prawdy, ponieważ faktycznie testowany produkt umożliwia wygodne rozłożenie się w fotelu. Jednak czy ta pozycja będzie zdrowa zależy od tego jak to zrobimy. I faktycznie da się usadowić tak, że będzie to naturalniejsze dla naszych pleców niż trzymanie laptopa na kolanach. Po znalezieniu dogodnej pozycji, która wymagała odpowiedniego ustawienia kręgosłupa i nadgarstków testerowi udało się wygodnie rozegrać około półtoragodzinną sesję Wiedźmina. Oczywiście bez uczucia jakiegokolwiek dyskomfortu. Czyli de facto podstawka faktycznie zdaje się dobrze wywiązywać ze swoich obowiązków. Dodatkowo właśnie po tak długiej sesji można docenić otwory wentylacyjne w bambusowej podkładce. Sprawdziliśmy dwa laptopy – kilkuletni (ale wciąż bardzo dobry) Asus UX305 z dwurdzeniowym procesorem Core i7 6500U oraz świeżaka – Huawei Matebook D14 mającego pod maską czterordzeniowe, ośmiowątkowe APU AMD Ryzen 5 2500U. W obu przypadkach podczas mocnego obciążenia obudowa była zdecydowanie chłodniejsza niż w przypadku analogicznej sytuacji, ale mającej miejsce np. na biurku. Jeśli chodzi zaś o temperatury procesorów to obniżyły się one o odpowiednio 4 i 6 stopni Celsjusza (Intel/AMD). Według nas to bardzo dobry wynik. Wszak nie jest to dedykowana podkładka chłodząca, a gadżet mający na celu umożliwienie rozgrywki na laptopie zajmując wygodne miejsce na kanapie.

couchmaster cywork podkładka pod laptopa

Spis treści: Couchmaster CYWORK – test podstawki pod laptopa

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)