Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test budżetowego HTC Desire 626. Uwaga! W tej cenie wielu rywali » Strona 8

Test budżetowego HTC Desire 626. Uwaga! W tej cenie wielu rywali

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena: ,
 
Rating
 
 
 
 
 
3/5


User Rating
32 total ratings

 

Zalety



+ wygląd i wykonanie smartfona
+ dość świeża wersja systemu
+ działanie nakładki HTC Sense 7
+ ilość wbudowanej pamięci
+ dźwięk z wbudowanego głośnika
+ matryca aparatu przedniego
+ nagrywanie w trybie slowmotion
+ kilka wersji kolorystycznych
+ dobrej jakości wyświetlacz
+ dopracowana klawiatura ekranowa
+ zaplecze komunikacyjne: LTE, GPS, NFC, Bluetooth, WiFi

Wady



- cena, cena cena!
- spasowanie elementów
- tylko 1 GB pamięci RAM
- przeciętna jakość zdjęć z aparatu
- przeciętna jakość klipów wideo 1080p
- niewymienna bateria w smartfonie


Kilka słów o teście

Smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali to dla wielu osób idealny kompromis wielkości smartfona. Rozmiary takie oferują bowiem nam poręczność przy zachowaniu sporej przestrzeni na pracę czy zabawę z urządzeniem.

1
Opublikowano 4 maja 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

HTC Desire 626 – aparat i kamera

1. Aplikacja aparatu:

Rozdzielczość głównego „oka” wynosi 13 mpix, natomiast przedniego – 5 mpix. Główny aparat posiada przesłonę o wielkości f/2.2 (matryca BSI, obiektyw f/2.2 28 mm), z kolei przedni – to też matryca BSI, ale mamy już inny obiektyw: obiektyw f/2.8 34 mm). Oba aparaty mają możliwość nagrywania filmów w Full HD, czy wykonywania zdjęć w opcji HDR. Fotografie domyślnie są nagrywane w formacie 16:9. HTC Desire 626 maksymalnie „kręci” filmy w rozdzielczości Full HD z 30 klatkami na sekundę z tyłu, oraz w 30 FPSach z przodu. Materiał z głównego aparatu wygląda przyzwoicie, ale nic ponadto. W tej półce cenowej są lepsze smartfony do filmowania.

Menu Aparatu HTC Desire 626 jest proste i przejrzyste – takie same jak np. w testowanym jakiś czas temu na łamach Tweaks.pl modelu Desire Eye. Nie zmieniło się praktycznie w ogóle od dłuższego czasu, ale w tym przypadku to plus, ponieważ interfejs zaprojektowany jest przejrzyście i estetycznie. Szybko znajdziemy odpowiednie funkcje. Jest to jedna z lepszych aplikacji do aparatu i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Dzięki dobrej optymalizacji zdjęcia wykonujemy szybko, bez zbędnych przystanków na zapisywanie plików. Oprócz tego na uwagę zasługuje aplikacja HTC Zoe, która do dziś pozostaje niedoścignioną aplikacją montującą wykonane zdjęcia i filmy w jeden kolaż.

Zaawansowani użytkownicy mobilnej fotografii, którzy lubią indywidualnie grzebać w ustawianiach aparatu, mogą skorzystać z następujących ustawień w Desire 626:

  • ISO,
  • wartość ekspozycji,
  • balans bieli,
  • filtry (zniekształcenie, winieta, głębia ostrości, kropki, mono, rustykalny, posteryzacja, itd.),
  • tryby (HDR, noc, panorama, manualny, portret, krajobraz, tylne światło, tekst i makro).

Mamy też do wyboru cztery tryby: zwykły, selfie, fotobudkę (4 zdjęcia w kilkusekundowych odstępach) oraz zdjęcie podzielone – połowa z głównego, połowa z przedniej kamerki. I to wszystko. Są jeszcze 3 tryby kadrowania – 16:9, 4:3 i rzadziej spotykany, kwadratowy – 1:1.

htc desire 626 - aplikacja aparatu (1)

htc desire 626 - aplikacja aparatu (3)

htc desire 626 - aplikacja aparatu (5)

htc desire 626 - aplikacja aparatu (6)

htc desire 626 - aplikacja aparatu (7)

htc desire 626 - aplikacja aparatu (8)

2. Aplikacja kamery:

Przednie oko aparatu w tym modelu nie zachwyca. Filmy możemy nagrywać w rozdzielczości 720p i 1080p w 30 kl/s.  Wideo nagrane tym smartfonem jakoś szczególnie nas nie zachwyca. Brak tu trybu ciągłego autofokusu jest sporym minusem, bowiem ogranicza możliwości kamery w zakresie ustawiania ostrości obiektów w kadrze.

htc desire - aplikacja aparatu - wideo (2)

htc desire - aplikacja aparatu - wideo (1)

Przykładowe zdjęcia wykonane głównym aparatem

Obiektyw szybko łapie ostrość i wykonuje wyraźne zdjęcia. Możemy regulować czułość ISO, balans bieli, nasycenie kolorów, a w sekcji wideo nagrywać nawet z większą liczbą klatek na sekundę. Z doświetlania diodą LED można korzystać także w trakcie rejestracji filmu. Zdjęcia są niezłe i dość szczegółowe, o ile robimy je w dobrych warunkach oświetleniowych. Wyraźnie brakuje jednak kolorów, zdjęcia sprawiają wrażenie nieco „wypranych”. Z kolei przy słabym świetle na dobre efekty raczej nie możemy liczyć. Zdjęcia wykonywane są za to dość szybko, jednak aparat uznać trzeba za co najwyżej przeciętny.

FLICKR

Zdjęcia wykonane głównym aparatem

HTC Desire 626 – zdjęcia dzienne z głównego aparatu

Zdjęcia makro z głównego aparatu

HTC Desire 626 – zdjęcia makro z głównego aparatu

Zdjęcia 4:3 i 16:9 z głównego aparatu

HTC Desire 626 – zdjęcia 4:3 i 16:9 z głównego aparatu

Zdjęcia nocne z głównego aparatu

HTC Desire 626 – zdjęcia nocne z głównego aparatu

2. Klipy wideo nagrane głównym aparatem

Klipy wideo nagrane tym smartfonem jakoś szczególnie nas nie zachwyciły. Brak tu trybu ciągłego autofokusu jest sporym minusem, bowiem ogranicza możliwości kamery w zakresie ustawiania ostrości obiektów w kadrze.

APARAT PRZEDNI

Zdjęcia robione przednim aparatem są dobrej jakości, ale nic ponadto. Z zalet wyszczególnić tu można szeroki kąt i dużą rozdzielczość. Niestety pozostałe aspekty zrobionego zdjęcia takie jak ostrzenie, odwzorowanie kolorów i praca w kiepskich warunkach oświetleniowych pozostawiają sporo do życzenia.

Zdjęcia wykonane przednim aparatem

HTC Desire 626 – zdjęcia z przedniego aparatu

Spis treści: Test budżetowego HTC Desire 626. Uwaga! W tej cenie wielu rywali

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


1 komentarz


  1.  
    candida

    Strasznie **jowa ta recenzja. Za dużo obrazków, za mało tekstu, żle się to czyta i ogląda.





Dodaj komentarz


(required)