Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC » Strona 3

Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC

 
Sapphire HD 7750 Low Profile
Sapphire HD 7750 Low Profile
Sapphire HD 7750 Low Profile

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
23 total ratings

 

Zalety


+ Niewielkie rozmiary
+ Możliwość montażu w niskiej obudowie mini ITX
+ Wysoka wydajność
+ Niskie temperatury
+ Wysoka kultura pracy
+ Możliwości OC
+ Zestaw dodatków
+ Niski pobór energii

Wady


- Wysoka cena ( w porównaniu do kart tradycyjnych rozmiarów)
- Temperatury po podkręceniu


Kilka słów o teście

Sapphire HD 7750 Low Profile to obecnie najwydajniejsza karta typu Low Profile, która zmieści się do małej obudowy mini ITX. Czy poradzi sobie z testami które przygotowaliśmy? Zapraszam do lektury.

0
Opublikowano 4 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Architektura rdzenia GCN

Nowa architektura nie jest rozwinięciem starego rozwiązania, tak jak to było w przypadku VILW4 i VILW5. Jest to zaprojektowana całkowicie od nowa jednostka, mająca pomagać AMD w starciu z nowymi kartami nVidii nie tylko w zastosowaniach domowych, lecz także profesjonalnych, gdzie coraz większe znaczenie ma wspomaganie obliczeń przez GPU. Co ciekawe ta sama architektura GCN (Graphics Core Next) jest wykorzystywana także przez inne karty z serii 7xxx.

VILW4 kontra CGN

architektura GCN

Dlaczego Sapphire HD7750 jest mniej wydajny niż Sapphire HD7970, skoro architektura rdzenia w tych kartach jest taka sama? Otóż rdzeń modelu HD7750 jest bardzo okrojoną wersją rdzenia, który znajduje się w modelach HD7970. Taka technika produkcji stosowana jest już od dawna przez producentów różnego rodzaju sprzętu i pozwala zaoszczędzić nieco podczas produkcji tańszych układów. Układ graficzny znajdujący się w HD7750 jest dokładnie obciętym o 1/4 układu HD7970. Jak widać na obrazkach z 32 bloków Compute Unit składających się na układ Thaiti XT, pozostało jedynie 8. Łącznie do dyspozycji mamy 512 procesorów strumieniowych, ponieważ na każdy blok przypadają 64 procesory strumieniowe. Całości obrazu dopełnia 16 jednostek ROP, 32 jednostki teksturujące oraz dwa 64-bitowe kontrolery pamięci (magistrala pamięci 128bit).

cache GCN

unit GCN

Spis treści: Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)