Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC » Strona 11

Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC

 
Sapphire HD 7750 Low Profile
Sapphire HD 7750 Low Profile
Sapphire HD 7750 Low Profile

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
23 total ratings

 

Zalety


+ Niewielkie rozmiary
+ Możliwość montażu w niskiej obudowie mini ITX
+ Wysoka wydajność
+ Niskie temperatury
+ Wysoka kultura pracy
+ Możliwości OC
+ Zestaw dodatków
+ Niski pobór energii

Wady


- Wysoka cena ( w porównaniu do kart tradycyjnych rozmiarów)
- Temperatury po podkręceniu


Kilka słów o teście

Sapphire HD 7750 Low Profile to obecnie najwydajniejsza karta typu Low Profile, która zmieści się do małej obudowy mini ITX. Czy poradzi sobie z testami które przygotowaliśmy? Zapraszam do lektury.

0
Opublikowano 4 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Testowana karta jest przeznaczona głównie dla komputerów HTPC. Te niewielkich rozmiarów komputery nie mogą być wyposażone w wydajne układy graficzne, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mieszczą się w obudowach mini-ITX. W grę tutaj wchodzą jedynie układy graficzne zintegrowane z płytą główną/procesorem, lub karty graficzne typu low profile.

Sapphire HD7750 Low Profile jest najwydajniejszą obecnie kartą, która zmieści się w małej obudowie mini-ITX. Pozwala na bezproblemową grę nawet w najnowsze tytuły, jednak często trzeba zrezygnować z kilku efektów graficznych lub grać w nieco mniejszej rozdzielczości.

Układ chłodzenia bohatera dzisiejszego testu, jest wystarczająco wydany i cichy. Temperatury w spoczynku jak i w stresie osiągane przez bohatera tego testu są akceptowalne. Wentylator wchodzący w skład układu chłodzenia pracuje niemal bezszelestnie nawet w stresie. Zaczyna on być nieco słyszalny dopiero po podkręceniu karty.

Bardzo niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz stosunkowo dobra wydajność, której nie zapewnią inne karty typu Low Profile, sprawiają że testowany sprzęt może przypaść do gustu niejednej osobie chcącej poprawić wydajność swojego komputera HTPC.

Sapphire HD 7750 Low Profile otrzymuje od redakcji ocenę 5/5, oraz wyróżnienia za wydajność, jakość, oraz stosunek ceny do wydajności.

Doskonała jakość                      Doskonała wydajność                      Innowacje

Sprzęt dostarczył Sapphire

Logo Sapphire

Spis treści: Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)