Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC » Strona 4

Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC

 
Sapphire HD 7750 Low Profile
Sapphire HD 7750 Low Profile
Sapphire HD 7750 Low Profile

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
23 total ratings

 

Zalety


+ Niewielkie rozmiary
+ Możliwość montażu w niskiej obudowie mini ITX
+ Wysoka wydajność
+ Niskie temperatury
+ Wysoka kultura pracy
+ Możliwości OC
+ Zestaw dodatków
+ Niski pobór energii

Wady


- Wysoka cena ( w porównaniu do kart tradycyjnych rozmiarów)
- Temperatury po podkręceniu


Kilka słów o teście

Sapphire HD 7750 Low Profile to obecnie najwydajniejsza karta typu Low Profile, która zmieści się do małej obudowy mini ITX. Czy poradzi sobie z testami które przygotowaliśmy? Zapraszam do lektury.

0
Opublikowano 4 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd

Sapphire HD 7750 Low profile jest prawdziwym maluchem. Jak to zwykle bywa firma Sapphire elementy swojej karty umieściła na niebieskiej, lub jak kto woli – szafirowej, płytce PCB. Z pewnością wyróżnia się tutaj czarny układ chłodzenia wyposażony w wentylator o średnicy 50mm.

 

Jak to zwykle bywa, w centrum karty został umieszczony rdzeń karty. Podobnie jak w przypadku Sapphire HD 7750 Ultimate Silent, jest to układ Cape Verde Pro.

 

Karta została wyposażona w cztery kości pamięci firmy Hynix o oznaczeniu H5GQ2H24MFA T2C 144A i łącznej pojemności 1GB (256MB na kość). Pamięć taktowana jest zegarem 1150MHz, co daje 4500MHz efektywnie.

 

Do zasilania rdzenia Cape Verde Pro wystarczy prąd płynący ze slotu PCI-Express. Z tego powodu także nie wymagana jest zbyt rozbudowana sekcja zasilania. Ma ona schemat 2+1, gdzie dwie fazy odpowiedzialne są za dostarczanie prądu do GPU, a jedna za dostarczanie prądu do pamięci VRAM.

Na śledziu karty znalazło się miejsce dla trzech wyjść wideo – DVI-I, miniDP oraz miniHDMI. Nie musimy się jednak obawiać o kompatybilność ze swoim monitorem, gdyż jak to zwykle bywa w przypadku produktów firmy Sapphire, karta ta wyposażona jest we wszystkie potrzebne przejściówki.

 

Układ chłodzenia bohatera dzisiejszego testu składa się z czarnego, aluminiowego radiatora, do którego przymocowany jest 50mm wentylator. Sztuka tego coolera tkwi w prostocie. Ze standardowymi ustawieniami karty jest niemal bezszelestny i wydajny, dzięki czemu temperatura rdzenia jest niska.

Spis treści: Test Sapphire HD 7750 Low Profile – Odrobina mocy dla HTPC

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)