0
Opublikowano 9 listopada 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Seagate przedstawia superspeed USB 3.0 dla backup plus for MAC
 
 

Seagate przedstawia superspeed USB 3.0 dla backup plus for MAC


Seagate Technology (NASDAQ: STX) przedstawił interfejs SuperSpeed USB 3.0 dla dysku Backup Plus for Mac. Nowe przenośne dyski Backup Plus for Mac oraz Backup Plus Desktop for Mac z nowym złączem USB 3.0 są już dostępne w Amazon.com a od listopada również w Apple Stores. Nowy interfejs, kompatybilny z USB 2.0, oznacza nawet 10-krotnie szybszy transfer danych w porównaniu z USB 2.0.

 

Pamięci masowe Seagate Backup Plus zostały wprowadzone na rynek w czerwcu tego roku. Zaprojektowane tak, by współpracować zamiennie z systemami Mac® i Windows® bez konieczności ponownego formatowania1, nowe dyski zapewniają funkcje ochrony, dzielenia i zapisu wszystkich cyfrowych treści wygenerowanych przez użytkownika. Dzięki oprogramowaniu Seagate Dashboard, w które zostały wyposażone Backup Plus, są to pierwsze pamięci masowe, które pozwalają na dzielenie i backup treści z portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Flickr.

Uniwersalne pamięci masowe

W 2010 roku Seagate wdrożył w swoich produktach standard Universal Storage Module (USM®), który umożliwia łatwe rozszerzanie dysku o interfejsy do Mac i PC, nawet jeżeli nie były one dostępne przy zakupie dysku. Backup Plus for Mac jest teraz dostępny ze złączem USB 3.0 i pozwala także na upgrade do Thunderbolt lub FireWire 800.

Seagate Backup Plus

Przenośne pamięci Backup Plus są dostępne m.in. w sklepie Amazon i Seagate.com w pojemnościach 500 GB i 1 TB, natomiast pamięci Backup Plus Desktop można kupić w pojemnościach 2 TB oraz 3 TB.

 

Sugerowana cena producenta (MSRP) to $109.99 za 500 GB dysk, $129.99 za pamięć o pojemności 1 TB. Ceny 3,5-calowych dysków wynoszą $129.99 za 2 TB oraz $179.99 za 3 TB.

Źródło: Inf. prasowa

Spis treści: Seagate przedstawia superspeed USB 3.0 dla backup plus for MAC

Słowa kluczowe: mail grupotalamas com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)