Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

 
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


- dobre transfery na USB 3.0 i multistreaming na WIFI
- możliwość połączenia równocześnie z inną siecią WIFI
- dość długi czas pracy biorąc pod uwagę technologię wykonania dysku
- cena

Wady


- nieciekawe wbudowane oprogramowanie
- domyślne ograniczenie transferu na WIFI dla jednego użytkownika sieci
- brak silikonowego futerału, który powinien być częścią zestawu(zapewnia ochronę w trakcie upadku urządzenia) oraz bardzo krótki kabel USB 3.0


Kilka słów o teście

GoFlex Media Interfejs wygląda identycznie na PC i na Androidzie. Program pozwala przeglądać zasoby dysku w zakładkach podzielonych na typ plików: filmy, muzyka, zdjęcia czy dokumenty: Interfejs domyślnie uruchamia się tylko w poziomie, co jest trochę dziwne biorąc pod uwagę, że przeglądane zdjęcia można już było wygodnie wyświetlać obracając tablet 😉 Ilość wbudowanych opcji też […]

0
Opublikowano 16 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

GoFlex Media

Interfejs wygląda identycznie na PC i na Androidzie. Program pozwala przeglądać zasoby dysku w zakładkach podzielonych na typ plików: filmy, muzyka, zdjęcia czy dokumenty:

Seagate GoFlex media

Interfejs domyślnie uruchamia się tylko w poziomie, co jest trochę dziwne biorąc pod uwagę, że przeglądane zdjęcia można już było wygodnie wyświetlać obracając tablet 😉

Ilość wbudowanych opcji też jest uboga. Producent daje możliwość tylko zmiany nazwy sieci(SSID) oraz utworzenia hasła zabezpieczającego:

Seagate Media opcje

Domyślne oprogramowanie nie robi zbyt dużego wrażenia, posiada co prawda szereg zalet jak łatwość obsługi, szybkie przeglądanie takich zasobów jak filmy, zdjęcia, muzyka czy dokumenty, ale z drugiej strony przy bezprzewodowym połączeniu odtwarzanie filmów umożliwia tylko Windows w Windows Media Player lub w przeglądarka internetowa. Jedno wymaga dodatkowych wtyczek, a na WMP filmy nie zawsze odtwarzały się prawidłowo. Co prawda na tabletach odtwarzanie było dużo łatwiejsze i pojawił się wybór odtwarzacza domyślnego dla niektórych formatów plików, ale zabrakło np. bezprzewodowego streamingu filmów i obrazów na telewizor za co dysk mógłby uzyskać znaczną przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Ponadto bezprzewodowo edycja dokumentów nie jest wygodna i tylko dodatkowo oprogramowanie na stronie producenta ratuje synchronizację zawartości z dyskiem.

Zjęcia nie można odtwarzać w innym programie jak wbudowany, który biorąc pod uwagę ilości opcji ustępuje chyba każdemu programowi graficznemu. Galeria posiada wręcz archaiczną ilość opcji i fani łatwego udostępniania zdjęć będą musieli obejść się smakiem. Pozostaje skorzystanie z przycisku Download, aby cokolwiek ciekawego móc zrobić ze zdjęciem.

Seagate GoFlex galeria

Wydaje się, że programiści przespali pewne trendy i trzeba to najszybciej nadgonić moim zdaniem. Łatwe udostępnianie zasobów w mediach skojarzonych i innych interfejsach, synchronizacja, praca w chmurze to wszystko powinno być już dostępne z poziomu oprogramowania. Ile łatwiej i bezpieczniej byłoby nam operować na danych, których wiemy że kopia zapasowa siedzi na serwerach Seagate?

Aby się dowiedzieć czegoś więcej o produkcie i móc go skonfigurować do własnych potrzeb, powinniśmy skorzystać ze strony producenta, szczególnie zalecam wykonanie aktualizacji oprogramowania podczas pierwszego użytku o czym napiszę w dalszej części artykułu.

Spis treści: Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)