Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate GoFlex Slim 500 GB – smukłość, elegancja, wydajność » Strona 5

Test Seagate GoFlex Slim 500 GB – smukłość, elegancja, wydajność

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety


+ Elegancka, odporna na zarysowania obudowa + Niewielkie rozmiary + Dodatkowe oprogramowanie + Kompatybilność ze standardem SATA USM + Czasy dostępu

Wady


- Cena


Kilka słów o teście

Firma Seagate w swojej ofercie posiada całkiem ciekawy produkt z funkcją backupu danych o nazwie GoFlex Slim. Dysk ten jest eleganckim, zgrabnym, a dzięki USB3.0 szybkim urządzeniem, które z pewnością przypadnie do gustu niejednemu fanowi gadżetów i estetom.

0
Opublikowano 12 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Oprogramowanie

Po podłączeniu dysku do komputera możemy zobaczyć, że nie jest on całkowicie pusty. Producent umieszcza na nim plik instalujący aplikację Seagate Dashboard. Sama instalacja przebiega standardowo i ogranicza się jedynie do wciskania przycisku „dalej”. Warto podczas niej mieć dostęp do Internetu, gdyż instalator może automatycznie pobrać nowszą wersję oprogramowania. W naszym przypadku pobierane są pliki instalacyjne programu Seagate Dashboard 2.0.

Seagate Dashboard

 

Seagate Dashboard w wersji 2.0 jest bardzo rozbudowaną aplikacją. Między innymi dlatego aplikacja została podzielona na trzy najważniejsze kategorie:

  • Protect – Tworzenie kopii zapasowych danych zapisanych na komputerze;
  • Share – Wstawianie zdjęć i filmów do serwisów społecznościowych;
  • Save – Pobieranie obrazów i filmów z serwisów społecznościowych.

Seagate Dashboard opcje

Zacznijmy od jednej z najważniejszych funkcji tego programu – „Protect”. Funkcja ta pozwala na tworzenie kopii zapasowych swoich danych, które możemy przechowywać zarówno na dysku zewnętrznym jak i w chmurze. Utworzenie kopii zapasowej ogranicza się do kilku kliknięć. Można także zaplanować, które dane i kiedy mają być kopiowane na dysk.

Seagate Dashboard backup danych

Funkcja „Share”, jak już wcześniej wspomniałem, pozwala na łatwe udostępnianie zdjęć i filmów na nasze konta w portalach społecznościowych czy YouTube. Udostępnianie wybranych materiałów ogranicza się jedynie do kilku prostych kroków, więc nikt nie powinien mieć z tym problemów.

Seagate Dashboard udostępnianie danych

Ostatnia kategoria o nazwie „Save” pozwala na utworzenie kopii zapasowych danych z serwisów społecznościowych, takich jak: Flickr czy Facebook. Co prawda lista obsługiwanych serwisów nie jest zbyt duża, jednak większość producentów nawet nie pomyślała o opcji „Save”, która znalazła się w przypadku Seagate Dashboard.

tworzenie kopii zapasowych z serwisów społecznościowych  facebook i flickr

Aby móc tworzyć kopie zapasowe i przechowywać je w chmurze, należy utworzyć konto Cloud Storage. Rejestracja jest na tyle prosta, że powinien sobie z nią poradzić nawet początkujący użytkownik komputera.

Seagate GoFlex Slim przechowywanie kopii zapasowej w chmurze

Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia jak działa „Chmura”. Najprawdopodobniej jeden z poprzednich testerów utworzył już konto w Cloud Storage wykorzystując przy tym numer seryjny tego dysku zewnętrznego.

Seagate GoFlex Slim przechowywanie kopii zapasowej w chmurze

Spis treści: Test Seagate GoFlex Slim 500 GB – smukłość, elegancja, wydajność

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)