0
Opublikowano 8 sierpnia 2016 w Portal komputerowy » Sprzęt » Wiadomości » Huawei P8 Lite – stylowy smartfon z mocną specyfikacją
 
 

Huawei P8 Lite – stylowy smartfon z mocną specyfikacjąZnajdujący się w ofercie T-Mobile smartfon Huawei P8 Lite to wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają dwa numery – jeden prywatny, a drugi służbowy. Dzięki zastosowaniu w nim technologii Dual SIM można używać dwóch kart SIM równocześnie, bez konieczności przekładania ich w celu użycia. Ponadto, eliminuje to konieczność posiadania dwóch aparatów. Oczywiście, nie są to jego jedyne zalety.

Telefon Huawei P8 Lite – czym Cię zainteresuje?

Jak każdy nowoczesny smartfon, tak i telefon Huawei cechuje mocna specyfikacja techniczna. Do działania napędza go wydajny, mogący pochwalić się ośmioma rdzeniami, procesor HiSilicon Kirin 620, taktowany na 1,2 GHz, mający do dyspozycji 2 GB pamięci RAM. Smartfon działa pod kontrolą systemu Android, co daje użytkownikom dostęp do olbrzymich ilości płatnych oraz darmowych gier i aplikacji, jakie znajdują się w sklepie Google Play. Jak każde nowoczesne urządzenie, tak i P8 Lite posiada dwa aparaty fotograficzne.

Główny wyposażony jest w matrycę 13-megapikseli i umożliwia robienie zdjęć zwykłych oraz panoramicznych w wysokiej jakości. Aparat przedni to matryca 5 Mpix, a zaletą jest specjalny tryb „beauty mode”, który sprawia, że zdjęcia selfie wychodzą optymalnie. Nie brak tu również zainstalowanej kamery, która umożliwia nagrywanie filmików w jakości Full HD, dzięki czemu utrwalisz wszystkie ważne i ciekawe chwile w najlepszy możliwy sposób.

Sieci i połączenia

Telefon Huawei obsługuje powszechne standardy telekomunikacyjne, jak LTE i GSM, a także FDD, TDD, WCDMA, TDS, UMTS, CDMA. Jeśli chodzi o połączenie z siecią, zapewnia je wbudowany moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n. W smartfonie znajduje się także służący bezprzewodowej komunikacji z urządzeniami Bluetooth 4.0 i NFC. Wszystkie pobrane z Internetu dane oraz wykonane zdjęcia i nagrane filmiki można zapisać na karcie pamięci o pojemności wynoszącej 16 GB. Ilość miejsca można zwiększyć do 32 GB dzięki kartom microSD lub microSDHC. Dodatkowo w smartfonie znajdują: się czujnik światła, kompas cyfrowy oraz akcelerometr.

Dodatkowe zalety

Pisząc o Huawei P8 Lite, nie sposób nie wspomnieć o doskonałej jakości dźwięku smartfona, która osiągnięta została przez użycie powiększonej komory akustycznej i technologii redukcji szumów. Dzięki temu obojętnie, czy słucha się muzyki przy użyciu głośników, czy też słuchawek, jest ona zawsze czysta i słychać doskonale zarówno niskie, jak i wysokie tony. Warto również dodać, że waga smartfona wynosi zaledwie 131 g, co jest jego dodatkowym atutem. P8 Lite to wszechstronny aparat do intensywnego użytkowania.

Spis treści: Huawei P8 Lite – stylowy smartfon z mocną specyfikacją

[Głosów: 1   Average: 5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.