Polecane
 

Portal komputerowy » Chłodzenie i modding » Sprzęt komputerowy » Fractal Design Kelvin T12 – test chłodzenia wodnego typu „AiO”

Fractal Design Kelvin T12 – test chłodzenia wodnego typu „AiO”

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
5 total ratings

 

Zalety


+rozmiary
+możliwość rozbudowy
+giętkie węże
+ciche wentylatory (po podłączeniu do płyty głównej)
+dobra pasta termoprzewodząca w komplecie

Wady


-trudny montaż
-cena (480zł)
-głośna praca pompki


Kilka słów o teście

Ostanio coraz więcej producentów zaczyna doceniać chłodzenia cieczą. Jednym z nich jest Fractal Design, który do niedawna w swoim portfolio mógł się pochwalić „tylko” obudowami, wentylatorami i zasilaczami. Wraz z serią Kelvin szwedzki producent zadebiutował na rynku chłodzeń. Czy jednak udanie?

0
Opublikowano 2 marca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Temperatury:

test coolerow cpu raijintek noctua zalman fractal design 3,8ghz i5 2500k test coolerow cpu raijintek noctua zalman fractal design 4,2ghz i5 2500k test coolerow cpu raijintek noctua zalman fractal design 4,7ghz i5 2500k

Uzyskane temperatury są w porządku. Chłodzenie jak najbardziej można zaliczyć do tych najwydajniejszych, lecz zapoznajmy się jeszcze z głośnością(kulturą pracy):

test coolerow cpu raijintek noctua zalman fractal design kultura pracy

Kultura pracy jest niezła po redukcji napięcia zasilającego wentylatory do 7V, na maksymalnych obrotach niemal każdy wentylator będzie słyszalny. Nieco gorzej jest z pompką, niestety nie ma ona funkcji PWM, przez co cały czas pracuje na maksymalnych obrotach i słychać charakterystyczne „bulgotanie”, które wyróżnia się z pośród lekkiego szmeru generowanego przez wentylatory. Podczas pomiarów głośności pompka była ustawiona na 12V, gdyż cicha stawała się dopiero w okolicach 7V, lecz miało to znaczne konsekwencje w wydajności (na eksperymenty można się pokusić sterując w BIOSie zasilanie tego urządzenia).

Spis treści: Fractal Design Kelvin T12 – test chłodzenia wodnego typu „AiO”

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)