Polecane
 

Portal komputerowy » Test Enermax Triathlor FC 550W » Strona 4

Test Enermax Triathlor FC 550W

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
49 total ratings

 

Plusy


+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Długie przewody
+ Duża liczba zabezpieczeń
+ Stabilne napięcia
+ Dobra sprawność - certyfikat 80PLUS BRONZE
+ Etui na niewykorzystane modularne okablowanie oraz opaski na rzep ułatwiające ułożenie okablowania

Minusy


- Lekko podbite napięcie na linii 12V


Bottom Line

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania Zasilacz ma wymiary 150 mm x 86 mm x 140 mm (szer. x wys. x gł.). Konstrukcja została pomalowana czarną, półmatową farbą, która jest odporna na zarysowania. Po prawej stronie obudowy zasilacza znajdziemy eleganckie złote logo „TRIATHLOR FC” symbolizujące serię produktów do której należy. Dodatkowo znalazło się przetłoczenie z logiem […]

0
Opublikowano 22 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania

Zasilacz ma wymiary 150 mm x 86 mm x 140 mm (szer. x wys. x gł.). Konstrukcja została pomalowana czarną, półmatową farbą, która jest odporna na zarysowania.

Po prawej stronie obudowy zasilacza znajdziemy eleganckie złote logo „TRIATHLOR FC” symbolizujące serię produktów do której należy.

Dodatkowo znalazło się przetłoczenie z logiem ENERMAX. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie.

Cały przód  zasilacza został zbudowany z siatki o kształcie plastra miodu, co ma ułatwiać uchodzenie ciepłego powietrza z wnętrza zasilacza podczas ciągłej pracy. Znajdziemy tu jeszcze wtyczkę do podłączenia kabla zasilającego (którą producent dodaje wraz z urządzeniem) oraz wyłącznik zasilania.

Z tyłu zasilacza znajdziemy wyjście dwóch stałych wiązek kabli – 24pin oraz EPS 8pin, które otrzymały plastikową obwódkę. Natomiast po prawej stronie – dwa czerwone wejścia. Służą one do podłączenia wiązek okablowania z wtyczkami PCI-E 6+2pin. Pięć czarnych złącz służy z kolei do podpięcia przewodów z wtyczkami MOLEX, SATA oraz FDD.

Na górze znajdziemy tabliczkę znamionową oraz końcówki czterech śrub, za pomocą których została przykręcona płytka PCB we wnętrzu zasilacza.

Na spodzie mieści się 120mm wentylator Enermax TB SILENCE, który osłonięty jest przez czarny klasyczny grill. Na środku osłony widnieje eleganckie logo producenta zabezpieczone przez folię ochronną. Również tutaj na jednej ze śrub znajdziemy plombę gwarancyjną, która zabezpie­cza wnętrze zasilacza przed rączkami ciekawskich użytkowników – zerwanie jej skut­ku­je utra­tą gwa­ran­cji, która obejmuje trzy lata.

Enermax Triathlor FC 550W przepływ powietrza

Warto wspomnieć, że producent zastosował tutaj technologię, która zapobiega powstawaniu turbulencji powietrza wpadającego do wentylatora.

Na stronie firmy oraz w instrukcji obsługi, producent deklaruje sprawność zasilacza do nawet 88%. Zasilacz spełnia wymogi normy 80 PLUS BRONZE i dodatkowo RoHS (Restriction of Hazardous Substances), EuP (Energy using Products) oraz jest zgodny ze specyfikacją ATX v2.3.

nVidia SLI            AMD CrossFireX

NVIDIA i  AMD potwierdziły odpowiednimi certyfikatami zgodność zasilacza z technologią SLI oraz CrossFireX, więc przy użyciu Enermax Triathlor FC 550W możemy stworzyć pc’ta opartego o konfigurację multi-GPU.

Zasilacz posiada następujące zabezpieczenia:

  •     UVP
  •     OVP
  •     SCP
  •     OPP
  •     OCP
  •     OTP
  •     SIP

Poniżej przedstawiam opisy skrótów oraz działanie poszczególnych zabezpieczeń:

  • UVP (Under Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych. W przypadku zbyt niskiego napięcia na linii, zasilacz się wyłączy.
  • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i aktywuje się, gdy napięcie jest wyższe o 15% w stosunku do wartości nominalnej. Wymagane przez normę ATX12V.
  • SCP (Short Circuit Protection) – zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Aktywuje się, kiedy w obwodzie zasilacza pojawi się zwarcie.
  • OPP (Over Power Protection) – zabezpiecza przed przeciążeniem całego zasilacza (nie ograniczając się do poszczególnych linii).
  • OCP (Over Current Protection) – zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora. Monitoruje każdą linię zasilającą z osobna i w przypadku przeciążenia którejkolwiek z nich powoduje wyłączenie zasilacza. Wymagane jest przez normę ATX12V.
  • OTP (Over Temperature Protection) – zabezpieczenie przed przegrzaniem zasilacza. Przegrzanie może pojawić się podczas przeciążenia, złej cyrkulacji powietrza wynikającej np. z zakrycia wylotu zasilacza lub z powodu awarii wentylatora. Wymagane jest przez normę ATX12V.
  • SIP – zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi prądami udarowymi.
 
Spis treści: Test Enermax Triathlor FC 550W

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)