Polecane
 

Portal komputerowy » Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
53 total ratings

 

Plusy


+ Jakość wykonania
+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Świetny wygląd
+ Wymiary
+ Cena
+ Moc zasilacza

Minusy


- Okablowanie nie jest modularne


Bottom Line

Składając komputer nie należy oszczędzać na żadnym podzespole, a w szczególności na zasilaczu. Tym razem przyjrzymy się stosunkowo tanim, markowym zasilaczu firmy Enermax o mocy ponad 650W.

2
Opublikowano 27 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Składając komputer nie należy oszczędzać na żadnym podzespole, a w szczególności, na zasilaczu. Chińscy producenci często kuszą tanimi zasilaczami ATX za kilkadziesiąt złotych, które w rzeczywistości nie wiele mają wspólnego ze specyfikacją ATX. Kupując tańszą jednostkę zasilającą nasz komputer nieznanego producenta(lub o niepochlebnej opinii) z góry skazujemy się na dodatkowe wydatki na wypadek awarii. W najlepszym wypadku platforma, w której pracuje niskiej jakości zasilacz często wyłącza się pod obciążeniem. Powodem jest fakt, iż producenci najtańszych zasilaczy często „zawyżają” moc swojego produktu. W najgorszym wypadku  zasilacz, który nie potrafi dobrze odfiltrować szumy naszej elektrycznej infrastruktury potrafi się spalić i często pociągnąć za sobą inne elementy komponenty komputera. Dlatego, dla pewności że sprzęt będzie odpowiednio zabezpieczony np. przed wahaniami w sieci elektrycznej warto zainwestować pieniądze w dobry sprzęt pochodzący od znanej firmy, jaką bez wątpienia jest Enermax.

Testowany model NAXN82+ 650W należy do serii NAXN, która charakteryzuje się między innymi przeźroczystym wentylatorem oraz modularnym okablowaniem w modelach powyżej 650W. Mimo iż jest to zasilacz ze średniej półki, został wyposażony w wiele funkcji spotykanych w seriach z wyższej klasy cenowej. Jak wygląda stabilność napięć? Czy zasilacz poradzi sobie z topowymi kartami graficznymi? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Spis treści: Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  Any

  Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że w tej cenie można dostać tak niezły zasilacz. No cóż – dzięki za info i test 😀 Kto, wie może nabędę go niedługo.
 2.  
   
   
   
   
   

  Dzięki za test – niedługo będę składał nowy komputer i prawdopodobnie wybiorę właśnie ten zasilacz, świetny stosunek jakość/cena.

Dodaj komentarz


(required)