Polecane
 

Portal komputerowy » Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena? » Strona 8

Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
53 total ratings

 

Plusy


+ Jakość wykonania
+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Świetny wygląd
+ Wymiary
+ Cena
+ Moc zasilacza

Minusy


- Okablowanie nie jest modularne


Bottom Line

Składając komputer nie należy oszczędzać na żadnym podzespole, a w szczególności na zasilaczu. Tym razem przyjrzymy się stosunkowo tanim, markowym zasilaczu firmy Enermax o mocy ponad 650W.

2
Opublikowano 27 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Ocena

Testowany zasilacz Enermax NAXN82+ 650W jest zdecydowanie udaną konstrukcją. Wykonanie z dużą dbałością o szczegóły, powłoka lakiernicza odporna na zarysowania, wszystkie wiązki kabli w oplotach to zdecydowane atuty tego modelu.

Niestety okablowanie nie jest modularne, przez co ciężko jest zorganizować odpowiednio okablowanie, tak by nie utrudniało cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy. Za to jakość wykonania okablowania stoi na naprawdę wysokim poziomie. Oplot chroniący okablowanie, prezentuje się znakomicie.

Kolejnym bardzo ważnym elementem zasilacza jest jego wentylator. Podczas testów pracował on cicho nawet z pełnym obciążeniem procesora i karty graficznej. Dodatkowo, aby przedłużyć żywotność tego zasilacza producent wyposażył go w system HeatGuard, dzięki czemu wentylator zasilacza pracuje jeszcze przez około 30-60s od wyłączenia komputera, w celu schłodzenia elementów, które są jeszcze gorące.

Enermax NAXN82+ 650W otrzymuje od redakcji ocenę 4,5/5 oraz dwa wyróżnienia: za stosunek jakości do ceny i bardzo dobre wykonane. Testowany sprzęt jest urządzeniem dobrze wykonanym, wydajnym oraz przestępnym cenowo. Jedynym problemem może być jego dostępność w Polsce.

                                

Sprzęt dostarczył Enermax


Spis treści: Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  Any

  Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że w tej cenie można dostać tak niezły zasilacz. No cóż – dzięki za info i test 😀 Kto, wie może nabędę go niedługo.
 2.  
   
   
   
   
   

  Dzięki za test – niedługo będę składał nowy komputer i prawdopodobnie wybiorę właśnie ten zasilacz, świetny stosunek jakość/cena.

Dodaj komentarz


(required)