Polecane
 

Portal komputerowy » Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena? » Strona 4

Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
53 total ratings

 

Plusy


+ Jakość wykonania
+ Powłoka lakiernicza odporna na zarysowania
+ Kultura pracy w czasie spoczynku i pod obciążeniem
+ Świetny wygląd
+ Wymiary
+ Cena
+ Moc zasilacza

Minusy


- Okablowanie nie jest modularne


Bottom Line

Składając komputer nie należy oszczędzać na żadnym podzespole, a w szczególności na zasilaczu. Tym razem przyjrzymy się stosunkowo tanim, markowym zasilaczu firmy Enermax o mocy ponad 650W.

2
Opublikowano 27 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wnętrze

Sprawdziliśmy dokładnie wnętrze zasilacza oraz z jakich części został zbudowany testowany zasilacz. Po odkręceniu czterech śrub i rozerwaniu plomby gwarancyjnej(wiąże się to z utratą gwarancji!), zyskaliśmy dostęp do wszystkich elementów urządzenia. Ponieważ łopatki wirnika są przezroczyste, producent musiał zadbać o to, aby wewnątrz wszystko wyglądało estetycznie. Czy tak jest w rzeczywistości? Najlepiej obrazują to poniższe zdjęcia:

Enermax NAXN82+ 650W wentylator

 

Enermax NAXN82+ 650W wnętrze

Najważniejszy kondensator wyprodukowała firma Hitachi. Przeznaczono go do pracy w temperaturze sięgającej 105 st. C. Oznacza to, że kondensator ten wytrzymuje temperatury o 20 st. C. wyższe niż kondensator zastosowany w testowanym wcześniej zasilaczu Zalman ZM600-GT.

Enermax NAXN82+ 650W wnętrze

Warto zwrócić uwagę także na kable wentylatora, które nie są przylutowane do płytki PCB, jak to jest w większości zasilaczy w tej półce cenowej. Producent zastosował tutaj wtyczkę, dzięki której w razie potrzeby szybko i łatwo można wymienić wentylator na inny.

Enermax NAXN82+ 650W wnętrze

Spis treści: Test Enermax NAXN82+ 650W – górna półka, niska cena?

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  Any

  Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że w tej cenie można dostać tak niezły zasilacz. No cóż – dzięki za info i test 😀 Kto, wie może nabędę go niedługo.
 2.  
   
   
   
   
   

  Dzięki za test – niedługo będę składał nowy komputer i prawdopodobnie wybiorę właśnie ten zasilacz, świetny stosunek jakość/cena.

Dodaj komentarz


(required)