Polecane
 

Portal komputerowy » Różne artykuły » Sprzęt komputerowy » Test Fractal Design Newton R3 600W – recenzja zasilacza klasy premium

Test Fractal Design Newton R3 600W – recenzja zasilacza klasy premium

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc: ,
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
125 total ratings

 

Plusy


+cena,
+świetna budowa elektryczna,
+bardzo wysoka sprawność,
+długie i bogate okablowanie,
+5 lat gwarancji,
+kultura pracy,
+opaski zaciskowe w komplecie,

Minusy


nie znaleziono


Bottom Line

Nikomu chyba nie trzeba mówić jak ważnym komponentem w komputerze jest zasilacz. To on przemienia prąd zmienny (taki, jaki jest w gniazdku) na stały umożliwiając pracę reszcie podzespołów. Dzisiaj przyglądniemy się zasilaczowi od szwedzkiej firmy Fractal Design, a dokładniej modelowi Newton R3 600W.

0
Opublikowano 28 listopada 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Fractal Design Newton R3 600W to klasa sama w sobie i bez wątpienia najlepszy zasilacz jaki mieliśmy okazję do tej pory testować na naszym portalu.

Już przy odpakowaniu pudełka zobaczyliśmy starania producenta – kable i zasilacz w schowku, informacja, żeby nie martwić się tym, że wentylator nie pracuje oraz schludne rozplanowanie pudełka.

Wracając do oceny zasilacza, to plusem jest przede wszystkim głośność, a w zasadzie cisza, bo Newton jest konstrukcją pół-pasywną, czyli do pewnego obciążenia wentylator nie pracuje. Kiedy jednak „wiatrak” będzie musiał wejść do akcji i tak  pozostanie on niesłyszalny, ponieważ na maksymalnych obrotach wychodzi tylko niecałe 9dBa ponad tło.

Innym bardzo ważnym elementem jest budowa elektryczna. Moduły DC-DC w połączeniu z wysokiej jakości japońskimi kondensatorami polimerowymi robią swoje. Podczas testów zasilacz cały czas utrzymywał stabilne napięcia, a certyfikat 80PLUS® Platinum obniżał niepotrzebne straty energii (a przez to podgrzewanie innych podzespołów).

Bardzo spodobała nam się cena zasilacza, według wyszukiwarek można go dostać za około 500zł, czyli jest to jeden z najtańszych zasilaczy z certyfikatem 80PLUS® Platinum, modularnym okablowaniem oraz DC-DC.

Tweaks.pl rekomenduje zakup zasilacza Newton R3 600W. Otrzymuje on ocenę 5/5 oraz wyróżnienie w kategorii jakość i stosunek ceny do wydajności!

                                  

Sprzęt do testów dostarczył:

Fractal Design logo

Spis treści: Test Fractal Design Newton R3 600W – recenzja zasilacza klasy premium

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)