Portal komputerowy » Myszki » Test Tt eSport Theron – myszka idealna do uprawiania e-sportu » Strona 6

Test Tt eSport Theron – myszka idealna do uprawiania e-sportu

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie: , , ,
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
52 total ratings

 

Plusy


+ świetny design i wyprofilowanie myszy
+ dobre rozlokowanie przycisków
+ możliwość dowolnej zmiany rozdzielczości
+ podświetlenie gryzonia
+ możliwość zmiany wagi
+ 5 profili myszy
+ dopracowane oprogramowanie
+ możliwość zmiany częstotliwości odświeżania
+ przyzwoita ilość dodatkowych przycisków
+obsługa makr

Minusy


- za duża dla osób o małych dłoniach
- zawyżone DPI przez producenta
- cena (ok. 200zł)


Kilka słów o teście

Testy Przyszedł czas na testy. Zobaczmy jak Theron się w nich spisał: Test na interpolację(VMouseBench 0.0.7a). Do testu na interpolację wybrałem 8 różnych rozdzielczości. (kliknij, aby powiększyć) Mysz świetnie podołała próbie – jedynie przy najwyższych rozdzielczościach występowała niewielka interpolacja. Częstotliwość odświeżania (Mouse Rate Checker) Częstotliwości odpowiadają tym podanym przez producenta. Test na akcelerację wsteczną (MS […]

0
Opublikowano 6 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Przyszedł czas na testy. Zobaczmy jak Theron się w nich spisał:

Test na interpolację(VMouseBench 0.0.7a).

Do testu na interpolację wybrałem 8 różnych rozdzielczości.

test interpolacja Tt eSport Theron

(kliknij, aby powiększyć)

Mysz świetnie podołała próbie – jedynie przy najwyższych rozdzielczościach występowała niewielka interpolacja.

Częstotliwość odświeżania (Mouse Rate Checker)

częstotliwość odświeżania Tt eSport Theron test częstotliwość odświeżania Tt eSport Theron test częstotliwość odświeżania Tt eSport Theron

Częstotliwości odpowiadają tym podanym przez producenta.

Test na akcelerację wsteczną (MS Paint)

test akceleracja wsteczna Tt eSport Theron

Mysz nie wykazuje dużych zniekształceń – dobra wiadomość dla grafików komputerowych.

Test na rozdzielczość rzeczywistą

Test ten miał pokazać czy rozdzielczości rzeczywiste zgadzają się z tymi podanymi przez producenta.

test rozdzielczość Tt eSport Theron

Rozdzielczości znacznie różnią się od tych chwalonych przez producenta! Przy dostosowaniu myszki do własnych potrzeb trzeba wziąć poprawkę na ten czynnik.

Użytkowanie codziennie

Jak sprawuje się gryzoń podczas codziennych zajęć? Okazuje się, iż nadzwyczaj dobrze. Profil myszy jest świetnie dopasowany do kształtu dłoni. Wyprofilowanie sprawia, iż możliwe są oba, znane dobrze graczom chwyty urządzenia: „Claw grip” i „Palm grip”. Ten pierwszy polega na trzymaniu palców lekko ugiętych, w taki sposób, by palce tworzyły nad myszą kształt odwróconej litery U. Druga metoda to nic innego, jak trzymanie całej długości palców bezpośrednio na myszy.

claw grip i palm grip

Możliwość zmiany wagi gryzonia, jest dobrym rozwiązaniem – każdy może dostosować ciężar urządzenia do własnych potrzeb. Różnica pomiędzy myszą ze wszystkimi odważnikami, a bez odważników jest znacząca.

Samo w sobie użytkowanie myszy jest czystą przyjemnością – matowa powierzchnia jest przyjemna w dotyku, wysokość kliku idealnie dopasowana – nie za duża, nie za mała. Na początku może wydawać się, że przyciski zmiany rozdzielczości umiejscowione są trochę za daleko, lecz po krótkim czasie użytkowania nie sprawia to żadnego problemu.

Lokalizacja dodatkowych przycisków jest bardzo dobra – już po kilku minutach od pierwszego kontaktu z gryzoniem intuicyjnie sięgamy do odpowiednich „buttonów”.

Tt eSport Theron USb

Korzystając z myszy, dłoń w żadnym stopniu się nie męczy – komfort użytkowania jest zauważalny. Jeśli mówimy już o tym, że coś jest duże, to warto zwrócić uwagę na to, że gryzoń w żadnym wypadku nie jest polecany dla osób o małych dłoniach – Theron jest jedną z największych myszek, jakie widziałem. Jeśli ktoś ma dłonie niczym drwal to mysz idealnie będzie pasowała 😉

Test Tt eSport Theron
Możliwość podświetlenia myszy jest miłym dodatkiem, który uatrakcyjnia wygląd urządzenia, a mnogość kolorów cieszy oko. Należy dodać, że nie wpływa to w żaden sposób na przebieg rozgrywki – barwy nie rozpraszają, nie są jaskrawe, a zarazem są świetnie dobrane kolorystycznie.

podświetlenie Tt eSport Theron

Ogólne wrażenia z użytkowania – jak najbardziej pozytywne.

Testy w grach

 

Call of Juarez

Mimo, iż mysz jest przeznaczona – według producenta – do gier typu RTS (Real Time Strategy – strategia w czasie rzeczywistym), postanowiłem przetestować ją najpierw w typowym shooterze, osadzonym na Dzikim Zachodzie, gdzie bracia McCall poszukują legendarnego skarbu Juarez.

Muszę przyznać, że grało się świetnie. Możliwość zmiany rozdzielczości bardzo się przydała – niższe wartości wykorzystywałem do celowania ze snajperki, a wyższe przydały mi się np. podczas typowych walk na Dzikim Zachodzie. Dzięki zwiększonej rozdzielczości, moment sięgnięcia po pistolet – najważniejszy w walce – nie sprawiał takiego dużego kłopotu jak przy niższych wartościach rozdzielczości. Podczas zmiany ustawień sterowania, gra w ogóle nie „czytała” przycisku „Naprzód” i klawiszy makr. Nie były jednak one konieczne do kontynuowania rozgrywki.

Spider-man

Kolejny wybór padł na Spider-Mana, gdyż w tej grze mysz jest najważniejszym „narzędziem” do przechodzenia kolejnych etapów. Liczba ataków, które wykonywane są za pomocą myszy jest ogromna. Dla potrzeb rozgrywki utworzyłem makra, które miały odwzorować niektóre ataki z gry. Spełniły one swoje zadanie – w dużej mierze ułatwiły grę.

 

Bitwa o Śródziemie

Następnie uruchomiłem typowego RTS-a. Myszy sprawowała się bardzo dobrze, ustawienie na myszy skrótów do np. ataków, w dużej mierze usprawniły rozgrywkę. Wrażenia z gry pozytywne, gryzoń pokazał się od dobrej strony.

 

Dawn of War II

Moim kolejnym celem stała się całkiem młoda odsłona Warhammera 40,000. Jest to RTS osadzony w klimacie „Gwiezdnych Wojen”. Mysz, podobnie jak przypadku poprzednich gier, sprawiła się znakomicie.  Podczas gry nie zaznałem niczego niepokojącego – grało się przyjemnie.

Spis treści: Test Tt eSport Theron – myszka idealna do uprawiania e-sportu

wilkolak22
 


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)