0
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Inne » Nintendo WII » BootMii – dodatkowy system
 
 

BootMii – dodatkowy system

kopia firmware, BootMii, przywracanie kopii WII, zabezpieczenie WII
kopia firmware, BootMii, przywracanie kopii WII, zabezpieczenie WII

Choć softmod do WII w wersji do 4.2 jest uważany za bardzo bezpieczny to niektóre konsole dają jeszcze większe pole popisu dla programistów. Starsze konsole posiadają oprogramowanie umożliwiające instalacje nieautoryzowanego systemu operacyjnego, z którego korzysta osławiony HomeBrew bez nawet minimalnego ryzyka uszkodzenia pierwotnego systemu WII. Mowa tutaj o oprogramowaniu BootMii instalowanego w sekcji dodatkowego rozruchu konsoli w boot2. Mówiąc językiem komputerowym to tak jakby zainstalować dwa rodzaje Windows na osobnych partycjach – w razie gdy jeden system odmówi posłuszeństwa można korzystać bez przeszkód z drugiego.

Boot2 wymyślono dla zabezpieczenia konsol z wadliwym oprogramowaniem poprzez wgranie jego od nowa na ten zarezerwowany obszar pamięci.  Nowsze konsole pozbawione są tego obszaru, także nadpisuje się obszar startowy i wykonuje kopię zapasową całego software na wypadek awarii, aby przywrócić konsolę do życia na fabrycznych ustawieniach. Cały proces korzystania z BootMii i wykorzystania pełnego soft moda opisano w artykule: softmod WII.

kopia firmware, BootMii, przywracanie kopii WII, zabezpieczenie WII

BootMii – ekran systemowy sterowany przyciskami na konsoli, a nie na pilocie!

Spis treści: BootMii – dodatkowy system

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.