Polecane
 

Portal komputerowy » Narzędzia » Menedżery procesów » Prio 1.99

Prio 1.99

 

 
Download
 

Kategoria:
 
Autor:
 
Licencja:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
1 total rating

 

System: Windows XP
Wstępniak

Process Explorer to taka propozycja zastępstwa dla systemowego Menedżera procesów, który można wykorzystać jako skrót klawiaturowy tego systemowego zwyczajnie podstawiając go. To rozwiązanie nie wszystkim przypada do gustu, ale trzeba pamiętać, że systemowy program ma różne braki. Dlatego wychodzę z propozycją mającą na celu ulepszenie w systemie Menedżera zadań. Ta forma to nie odrębna aplikacja […]

0
Opublikowano 20 maja 2012 Spis treści:

 
Opis programu
 
 

Process Explorer to taka propozycja zastępstwa dla systemowego Menedżera procesów, który można wykorzystać jako skrót klawiaturowy tego systemowego zwyczajnie podstawiając go. To rozwiązanie nie wszystkim przypada do gustu, ale trzeba pamiętać, że systemowy program ma różne braki. Dlatego wychodzę z propozycją mającą na celu ulepszenie w systemie Menedżera zadań. Ta forma to nie odrębna aplikacja lecz wtyczkowanie menedżera systemowego. Wtyczka uzupełnia menadżera o:

Dodatkową opcje Save Priority w prawokliku pozwalająca na trwałe zapisanie zmienionego priorytetu aplikacji. Jak wiadomo Windows umożliwia tylko dokonanie zmiany sesyjnej tj. resetując komputer priorytet też jest resetowany, zaś dotychczasowe obejście tego problemu to długotrwała tworzenie skrótów do aplikacji z parametrem zmienionego priorytetu. Octopod Process Master to menedżer procesów z taką właśnie funkcją.

Doskonalsze wyświetlanie procesów, wytypowanie kolorem plus tooltip po najechaniu na proces, w którym pokazuje się ścieżka dostępu do procesu z nazwą i producentem. Ten temat jest problematyczny i poruszany na wielu forach , gdzie najczęstsze pytania to „mam wiele procesów svchost.exe, po co, który jest który”.Demaskowanie przynależności svchost przez komendę tasklist /svc to norma w zwykłych okolicznościach. A tu prosto = Prio w dymku ukaże nazwę usługi / usług (Hosting Services), które są podczepione pod dany svchost.

Dodatkowe taby w Menedżerze: Services (TCP/IP (wyświetlanie aktywnych połączeń sieciowych, wyświetlanie robiących w tle usług, którymi można zarządzać tak samo jak w konsoli services.msc) ). Zakładka TCP/IP to niezrównana w szybkości dostępna alternatywa na systemową komendę netstat -an wywoływaną via linia komend.

Aplikacja instaluje sterowniki sieciowe, pozwalające śledzić ruchu TCP/IP, a także pracę nie posiadając uprawnień administratora. W przypadku gdy sterownik wygeneruje BSOD (przykład:http://www.searchengines.pl/Prio-Ciagly-restart-t100547.html) lub rezygnujecie z tej funkcji, pozbądzcie się z instalacji tych driverów (Prio Network Driver). Nie są niezbędne do korzystania z ulepszeń menedżera, a zakładka TCP/IP wyświetli się podając dane jak w netstat (jedyne brakować będzie kolumn szybkości i ilości danych przyjętych lub wysłanych przez dany proces).

Spis treści: Prio 1.99

1416
 


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)