Polecane
 

Portal komputerowy » Narzędzia » Tworzenie kopii zapasowych » ShadowExplorer 0.8

ShadowExplorer 0.8

 

 
Download
 

Kategoria: ,
 
Licencja:
 
Rating
 
 
 
 
 
3/5


User Rating
1 total rating

 

System: Windows Vista
Wstępniak

Aplikacja ShadowExplorer to możliwość na nową funkcjonalność Visty Previous Versions (Poprzednie wersje) z technologią Shadow Copies (Kopii w tle), stanowiącą element Przywracania systemu. Ta funkcjonalność pozwala na odzyskanie z tych kopii utraconych lub skasowanych osobistych plików i folderów. Dostęp do zebranych backupów dokonuje się przez pobranie Właściwości danego obiektu i przejście do odpowiedniej zakładki. Z […]

0
Opublikowano 20 maja 2012 Spis treści:

 
Opis programu
 
 

Aplikacja ShadowExplorer to możliwość na nową funkcjonalność Visty Previous Versions (Poprzednie wersje) z technologią Shadow Copies (Kopii w tle), stanowiącą element Przywracania systemu. Ta funkcjonalność pozwala na odzyskanie z tych kopii utraconych lub skasowanych osobistych plików i folderów. Dostęp do zebranych backupów dokonuje się przez pobranie Właściwości danego obiektu i przejście do odpowiedniej zakładki. Z twierdzeń Microsoftu wynika, że funkcjonalność Shadow Copies jest możliwa tylko w edycjach : Ultimate, Enterprise oraz Business, natomiast nie występuje wersjach Home. Shadow Copy to element procesu Przywracania systemu, natomiast usługa Shadow Copy Service jest domyślnie włączona na wszystkich edycjach Visty. Użytkownicy Home mają więc tłowe kopie ale dostęp do nich jest niemożliwy. Nie ciekawie to wygląda gdyż producent zabukował miejsce dysku kopiami zapasowymi, z których użytkownik nie ma możliwości skorzystać bez zastosowania zupgraducji do edycji oficjalnie supportującej ten system.
Na szczęście przy takich problemach możemy skorzystać z mini programu ShadowExplorer, pozwalającego w wersji Home na przeglądanie tych kopii i przywracanie z nich. Aplikacja potrzebna w edycjach mających natywny dostęp do Shadow Copies – lepsze nawigowanie w zbiorczym interfejsie niż wolne pobieranie Właściwości dla każdego z obiektów z osobna. Nie męcząca obrazkowa instrukcja stosowania w manualu. Aplikacja posiada już wbudowaną reakcję UAC, lecz gdy wystąpią jakieś trudności z jej startem (były takie przypadki), trzeba wtedy uruchomić metodą opcji Uruchom jako Administrator. W zamyśle wdrożenia w programie: sterowanie rozmiarem cache kopii (z poziomu systemu manipuluje się tym z cmd przez vssadmin).

Spis treści: ShadowExplorer 0.8

piotrekking3
 


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)