Polecane
 

Portal komputerowy » Narzędzia » Tworzenie kopii zapasowych » RDilly 1.1.0

RDilly 1.1.0

 

 
Download
 

Kategoria: ,
 
Licencja:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
2 total ratings

 

System: Windows 98, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7,
Wstępniak

Program, który tworzy kopie zapasowe rejestru systemowego, a ponadto potrafi je przywrócić. Generowanie kopii można wywoływać ręcznie lub zaplanować ich automatyczne tworzenie dodając Rdilly do Harmonogramu zadań Windowsa. Cały proces odbywa się automatycznie i niewidocznie dla użytkownika. Powstałe operacje oraz błędy Rdilly odszukacie poprzez zalogowane w Dzienniku zdarzeń w sekcji Aplikacje. Słaby wygląd aplikacji nie […]

0
Opublikowano 20 maja 2012 Spis treści:

 
Opis programu
 
 

Program, który tworzy kopie zapasowe rejestru systemowego, a ponadto potrafi je przywrócić. Generowanie kopii można wywoływać ręcznie lub zaplanować ich automatyczne tworzenie dodając Rdilly do Harmonogramu zadań Windowsa. Cały proces odbywa się automatycznie i niewidocznie dla użytkownika. Powstałe operacje oraz błędy Rdilly odszukacie poprzez zalogowane w Dzienniku zdarzeń w sekcji Aplikacje. Słaby wygląd aplikacji nie ma wpływu na dobrze wykonywane przez niego zadania. Ta aplikacja jest skromniejsza funkcyjnie niż omawiany wyżej ERUNT, ale obsługa jest bardzo prosta. Instalacja nie jest wymagana,a folder Rdilly można ulokować w dowolnym miejscu dysku, ale proponuję umieszczenie w katalogu Windows.

1. Tworzenie kopii rejestru: Odpalanie Rdilly.exe automatycznie i bez słów tworzy kopię. Brak jakichkolwiek znaków graficznych, poza faktem, że system jest zawieszony. Operacja backupowania zakończył wynik powstania w tym samym folderze, w którym znajduje się Rdilly, następnych folderów trzymających stan rejestru z wybranego/określonego punktu czasowego. Otrzymują one nazwy wg formuły: numer seryjny + data utworzenia (YY-MM-DD). W tym folderze zapasowym znajduje miejsce kopia stricte systemowa czyli zestaw plików z C:\WINDOWS\system32\config (dodatkowo jest też zrzucana gałąź HARDWARE, tylko do celów debugujących). Tworzenia kopii rejestru bieżącego użytkownika (NTUSER.DAT) nie dokonuje RDilly .

2. Przywracanie kopii rejestru: – jeśli system jest bootowalny to RDilly potrafi przywrócić kopię z palca. Odpalenie RDillyRestore.bat wywołuje okno główne ze spisu kopii do wyboru. Należy tylko zaznaczyć odpowiednią kopię i kliknąć w: Restore w głównym oknie programu. Zakończenie działania dokonujemy przez restart komputera.

Spis treści: RDilly 1.1.0

1416
 


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)