Portal komputerowy » dyski SSD » Transcend 230S 256GB – test taniego dysku SSD » Strona 3

Transcend 230S 256GB – test taniego dysku SSD

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


+niezłej jakości obudowa,
+bardzo dobra wydajność,
+atrakcyjna cena,
+3 lata gwarancji

Wady


nie stwierdzono


Kilka słów o teście

Ceny kart graficznych i pamięci RAM bezlitośnie rosną. Na szczęście wśród drożejących komponentów PC jest jeden wyjątek – dyski SSD. Ich ceny systematycznie, i co ważniejsze zauważalnie (!) spadają. Dlatego dziś rzucimy okiem na budżetowy dysk półprzewodnikowy o pojemności 256GB – zapraszamy!

0
Opublikowano 30 lipca 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy wydajności

Testy wydajności przeprowadzaliśmy na platformie testowej opartej na chipsecie Z97 pracującej pod kontrolą systemu Windows 10 Pro.

Transcend 230s 256gb test

Transcend 230s 256gb test

Jesteśmy pod wrażeniem uzyskanych wyników. Wydajność jest naprawdę na wysokim poziomie. Odczyt i zapis sekwencyjny to praktycznie górny limit interfejsu SATA 3. Co do transferów w próbce losowej również ciężko znaleźć coś o co można by się przyczepić, a dodatkowo biorąc pod uwagę cenę musimy stwierdzić, że wyniki są wręcz rewelacyjne.

Transcend 230s 256gb test

Czas uruchamiania mierzony był od wciśnięcia przycisku power do startu systemu. Wszystkie techniki przyspieszające rozruch były włączone. Trzeba przyznać, że 9 sekund w budżetowym dysku robi wrażenie. System otwiera się w mgnieniu oka.

Transcend 230s 256gb test

Wiedźmin 3 to bardzo rozbudowana gra – ze wszystkimi dodatkami potrafi zajmować nawet 40 gigabajtów. Nasz test przeprowadziliśmy podczas uruchamiania zapisu gry z winnicy Corvo Bianco. Gra uruchamia się błyskawicznie – 15 sekund. Dyskom twardym zajmuje to około 40-50s. Poprawa jest zdecydowanie widoczna.

Transcend 230s 256gb test

Nasz kolejny test odbył się w GTA V. Polegał on na zmierzeniu czasu przełączania się do postaci znajdującej się po drugiej stronie Los Santos. Jeśli chodzi o rezultat – nie mamy zastrzeżeń. Każdy kto grał w GTA V na konsoli (w których wciąż dominują nośniki HDD) wie, że przełączanie pomiędzy postaciami potrwać nawet 15-20 sekund. Nośnik półprzewodnikowy niweluje ten problem i skraca ten czas do minimum.

Transcend 230s 256gb test

Nie mamy zastrzeżeń co do czasu rozpakowywania plików.

Spis treści: Transcend 230S 256GB – test taniego dysku SSD

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)