Portal komputerowy » dyski przenośne » WD My Passport Ultra Metal Edition – test dysku z możliwością szyfrowania danych » Strona 6

WD My Passport Ultra Metal Edition – test dysku z możliwością szyfrowania danych

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność: ,
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety


- wysoka wydajność
- świetna stylistyka
- szyfrowanie sprzętowe
- mała waga i wymiary
- łatwość backupu na dysku i w chmurze

Wady


- niedopracowane oprogramowanie do backupu.


Kilka słów o teście

Test dedykowanego do tworzenia kopii zapasowych i szyfrowania danych dysku zewnętrznego WD.

1
Opublikowano 5 stycznia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Dysk WD My Passport Metal Elite wywarł na nas pozytywne wrażenie. Mieliśmy co do niego wysokie oczekiwania, ponieważ cenowo plasował się ponad średnią. Szukaliśmy dysku o wysokiej wydajności, dopracowanej stylizacji, z możliwością wykonania kopii bezpieczeństwa i ochrony przed niepowołanym dostępem. I tutaj zaskoczenie, bo prawie wszystkie cele zostały osiągnięte w tym modelu za co należą się duże brawa dla WD, ale po kolei. Aluminiowa obudowa sprawia solidne wrażenie, a jej nietuzinkowa stylistyka przykuwa uwagę. Niska waga oraz małe rozmiary zainteresują fanów ultrabooków. Dysk posiada sporą wydajność(jak na dyski zewnętrzne!), w testach zdeklasował nieco starsze produkty. Odnośnie zabezpieczeń dysku to spodobało nam się sprzętowe szyfrowanie plików 256-bitowym kluczem, przy czym sam proces szyfrowania i deszyfrowania w locie. Za to tworzenie kopii bezpieczeństwa już niekoniecznie. Jest to jedyny punkt nad którym WD musi jeszcze popracować, pomimo teoretycznie łatwej konfiguracji, aplikacja popełnia prozaiczne błędy i mniej zaawansowany użytkownik, może nie zauważyć, że tworzona przez program kopia zapasowa jest delikatnie mówiąc niekompletna. Możemy z czystym sumieniem przyznać dyskowi ocenę 4.5/5 oraz wyróżnić w kategorii: „Jakość”.

doskonały wygląd rekomendacja

 

Dziękujemy firmie Western Digital za użyczenie sprzętu!

Western Digital logo male

Spis treści: WD My Passport Ultra Metal Edition – test dysku z możliwością szyfrowania danych

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


1 komentarz


  1.  
    piotruś

    witam,od zawsze używam dysków WD tym razem kupiłem dysk WD 1TB USB 3.0 przenośny z opisem na opakowaniu aluminium design.Wy też piszecie o aluminiowej /b.pożądane !/ obudowie.Ten który kupiłem na pewno nie jest metalowy – choć producent bardzo się starał aby tak wyglądał – cyt.”Górną część obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium” w moim dysku też – tyle że to cieniutka napylona na plastik warstewka ! Różnice:mój dysk jest w czarnym kartoniku z szybką gdzie widać szczotkowane Al – ale zamiast napisu Metal Edition jest Anniversary Edition.To się nazywa szwindel marketingowy najwyższych lotów .Jeśli możecie ostrzegajcie innych klientów, aby nie wpadli w tą pułapkę.Nawiasem dałbym te kilkadziesiąt złotych więcej za aluminiową obudowę zamiast tej która UDAJE metalową.

Dodaj komentarz


(required)