0
Opublikowano 4 stycznia 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Jakie są zalety posiadania kamery w domu czy w samochodzie?
 
 

Jakie są zalety posiadania kamery w domu czy w samochodzie?


Wiele osób zastanawia się jak uchronić się przed najściem niepowołanych osób do swojego domu czy samochodu, po to by nie dopuścić do szkód, wynikających z kradzieży. Skuteczną ochroną, która nie wymaga poświęcenia tak dużo kosztów jak ubezpieczenie AC jest kamera samochodowa lub domowa.

Co nieco o mobilnym monitoringu – kamera samochodowa

Monitoring mobilny różni się od standardowego tym, że jest po prostu mobilny. W całość, jaką tworzy kamera samochodowa wchodzą te elementy, które spotykane są w statycznych monitoringach domowych czy przemysłowych. Składa się z kamery lub wielu kamer, rejestratora, okablowania oraz opcjonalnie detektor ruchu, który zapoczątkowuje nagrywanie. Należy dodać, że wszystkie te elementy są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu są one niemalże niewidoczne w samochodzie.

Zainstalowanie kamery w samochodzie nie jest zbyt trudne, lecz zaleca się jej zamontowanie przez specjalistów, zajmujących się tą dziedziną, ponieważ niewielka pomyłka może doprowadzić do nagłego zwarcia czy aż poważnego uszkodzenia instalacji elektrycznej samochodu. Praca monitoringu mobilnego odbywać się może w kilku trybach: ciągłym, nocnym, mix, polegający na nagrywaniu pełnego obrazu przy wyczuciu ruchu, a przy czuwaniu obraz poklatkowy oraz tryb, działający pod dyktando detektora ruchu. Standardowy zestaw monitoringu możne zakupić za około 1000 złotych. Warto pamiętać, że przy sprzedaży samochodu można go bezpiecznie odłączyć i zamontować w nowym pojeździe lub wykorzystać w innym celu.

Posiadanie monitoringu mobilnego w dobie wandalizmu, spotykanego na parkingach i innych niestrzeżonych miejscach jest bardzo pomocne w sytuacji kradzieży czy uszkodzenia auta. Sama kamera w samochodzie ma działanie prewencyjne, dzięki symbolom, oznaczającym to, że auto jest monitorowane odstrasza od podejmowania nieprawych zachowań. Kamery te są nie tylko użytkowane przez prywatnych właścicieli są one pomocne w przedsiębiorstwach, w których można na bieżąco monitorować postęp pracy swoich pracowników.

Zalety monitoringu domowego

Posiadanie monitoringu powinno być obowiązkowe dla każdych domów jednorodzinnych, dzięki czemu można zapewnić poczucie bezpieczeństwa wszystkim domownikom oraz zapewnić swemu mieniu dodatkową ochronę, szczególnie w sytuacji nieobecności mieszkańców domu. Kamery umieszczone w domu oraz wokół niego umożliwiają podgląd tego, co dzieje się w domu i w jego pobliżu. Daje to możliwość kontrolowania różnych pomieszczeń, w trakcie przebywania na zewnątrz lub w innym pokoju wewnątrz domu. Jest on szczególnie zalecany dla osób, które często wyjeżdżają oraz dla tych, którzy pracują poza domem.

Więcej na ten temat na https://www.wideorejestratory24.pl/pl/n/Monitoring-domu-dlaczego-warto-w-niego-zainwestowac/130

Coraz częściej monitoring wewnętrzny jest propagowany przez młodych rodziców, którzy mogą kontrolować sen lub zabawę swego dziecka. Jest to pomocne także osobom, które mają zwierzęta w domu i zostawiają je same, udając się do pracy czy w inne miejsce. Wówczas występuje możliwość skontrolowania swoich pupilów czy również napomnieć ich, by nie dokonały niepożądanych szkód w domu czy nawet na podwórku.

Spis treści: Jakie są zalety posiadania kamery w domu czy w samochodzie?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.