2
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Ciekawostki » PowerToys programy Microsoft dla każdego
 
 

PowerToys programy Microsoft dla każdego


PowerToys to ciekawe „zabawki”, które Microsoft udostępnia za darmo. Te małe aplikacje tworzone są w czasie wolnym przez pracowników Microsoftu. Demonstrują one, że Windows XP może więcej niż widać „na pierwszy rzut” oka. W tym artykule zaprezentuje najciekawsze z nich.

Jak to zwykle bywa programy tego typu są w angielskiej wersji językowej. Są one jednak tak skonstruowane, że nawet internauta bez dużej znajomości języka jest wstanie dobrze skonfigurować. Na witrynie firmy Microsoft znalazłem wymagania tylko niektórych z udostępnianych aplikacji. Jasne jest jednak, że większość z nich wymaga obecności w systemie platformy Microsoft

PowerToys zawiera dodatki rozszerzające możliwości Windows XP oraz umożliwia lepsze zarządzanie samym systemem. W jego skład wchodzą następujące składniki: Open Command Window Here, Alt-Tab Replacement, Tweak UI, Power Calculator, Image Resizer, CD Slide Show Generator, Virtual Desktop Manager, Taskbar Magnifier, HTML Slide Show Wizard i Webcam Timershot. Szczególnie ciekawe są Tweak UI, który daje możliwość konfigurowania stadardowo niedostępnych ustawień systemu, a także Virtual Desktop Manager, który pozwala na korzystanie z czterech wirtualnych Pulpitów.Ściągniecie nie wymaga autentykacji systemu Windows i jest dostępne pod tym adresem: http://windows.microsoft.com/en-US/windows/downloads/windows-xp

SKŁADNIKI POWER TOYS:

Open Command Window Here–Otwórz okno trybu tekstowego

To narzędzie dodaje opcję „Open Command Window Here” do menu kontekstowego pojawiającego się nad folderami systemu plików dając Ci możliwość szybkiego otwarcia okna trybu tekstowego (cmd.exe) wskazujące na wybrany folder.

Alt-Tab Replacement–Nowe funkcje Alt-Tab

Z tym narzędziem, oprócz widoku ikony okna aplikacji, którą zamierzasz uaktywnić, będziesz miał możliwość podejrzeć jego zawartości. Jest to funkcja szczególnie pomocna w czasie pracy z kilkoma instancjami tej samej aplikacji.

Tweak UI

To narzędzie daje Ci możliwość konfigurowania ustawień systemu, które nie są dostępne z poziomu standardowego interfejsu użytkownika. Należą do nich np. ustawienia myszy, eksploratora Windows, belki zadań.

Power Calculator–Zaawansowany kalkulator

Dzięki temu narzędziu możesz obliczać oraz prezentować graficznie wyniki funkcji jak również dokonywać różnych typów konwersji danych.

Image Resizer–Skalowanie rozmiaru plików graficznych

Stosując to narzędzie będziesz mógł skalować rozmiar jednego lub kilku plików graficznych wykorzystując prawy przycisk myszy.

CD Slide Show Generator–Generator podglądu obrazów

Dzięki temu narzędziu możesz przeglądać pliki graficznie znajdujące się na płycie CD w postaci przeglądu obrazów. Generator działa także na komputerach pracujących z systemami Windows 9x.

Virtual Desktop Manager–Menadżer wirtualnych pulpitów

Pozwala na zarządzanie czteroma pulpitami Windows z poziomu belki zadań.

Taskbar Magnifier–Powiększenie obrazu

Dzięki temu narzędziu będziesz mógł powiększyć dowolną część pulpitu Windows.

HTML Slide Show Wizard–Kreator podglądu obrazów HTML

Ten kreator ułatwi Ci stworzenie podglądu Twoich plików graficznych w postaci stron HTML, które mogą zostać następnie opublikowane na witrynie WWW.

Webcam Timershot–Wyzwalacz kamery cyfrowej

Stosując to narzędzie będziesz mógł określić odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zdjęciami wykonywanymi przez kamerę cyfrową podłączoną do Twojego komputera oraz określić miejsce ich przechowywania.

Spis treści: PowerToys programy Microsoft dla każdego

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Domyślny dla witryny