Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test kamery TRENDnet TV-IP572WI – morze możliwości w kompaktowej obudowie » Strona 4

Test kamery TRENDnet TV-IP572WI – morze możliwości w kompaktowej obudowie

 

 
Opinia
 

Recenzje:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
31 total ratings

 

Plusy


- Bezprzewodowa komunikacja
- Ogromna liczba funkcji
- Zmienna ogniskowa
- Diody LED IR
- Solidna, metalowa podstawa
- Dołączone bezpłatne oprogramowanie SecurView Pro
- Elastyczność montażu (ruchomy pałąk)
- Zdalny dostęp
- Dobra jakość nagrywanego obrazu
- Brak zewnętrznej anteny WiFi

Minusy


- Brak instalatora w języku polskim
- Brak języka polskiego w panelu administracyjnym
- Zbyt krótki kabel zasilający


Kilka słów o teście

TRENDnet od wielu lat zajmuje się sprzętem sieciowym, a relatywnie od niedawna zaczął produkować kamerki internetowe. Testowany model to kamerka bezprzewodowa, posiadająca cztery diody IR LED oraz zmienną ogniskową.

4
Opublikowano 28 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Panel administracyjny

W panelu administracyjnym możemy ustawić naprawdę wiele rzeczy, począwszy od podstawowej konfiguracji jaką jest nazwa kamerki, połączenie sieciowe, a skończywszy na wyzwalaczach ruchu, określaniu obszaru wykrywania ruchu lub na szczegółowych  opcjach czterech dostępnych profili kamery. Ale po kolei. Na dzień dobry wita nas ekran z podglądem LiveView, ale aby dokładnie skonfigurować kamerę proponuję zacząć od instalatora. Odnośnie samego panelu jeden minus – brak języka polskiego. Po kliknięciu w „Wizard” zostajemy przenoszeni do konfiguracji kamery.

 oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI

 

oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI

W kroku pierwszym konfigurujemy LAN, wybieramy odpowiadającą nam opcję i przechodzimy dalej.

 oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI

W drugim kroku ustanawiamy bezpośrednie połączenie kamery z Internetem, jeżeli nasz ISP udostępnia nam połączenie PPPoE, zaznaczamy „Enabled”, a potem wpisujemy login oraz hasło.

 oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI

Kolejny krok to ustawienia DDNS, i tj. w poprzednim zaznaczamy jeżeli tak i uzupełniamy dane.

 oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI

Następny krok to ustawienie nazwy dla kamery, opcja szczególnie przydatna przy dużych instalacjach.

 oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI

Kolejnym krokiem jest ustawienie strefy czasowej.

oprogramowanie TRENDnet TV-IP572WI WIFI

Po poprawnym przebrnięciu konfiguratora, naszym oczom ukazuje się ekran końcowy, który podsumowuje wprowadzone przez nas wcześniej dane. Od tej chwili możemy się cieszyć skonfigurowaną kamerą. Podstawowy widok wygląda tak.

film TRENDnet TV-IP572WI WIFI

Jak widać na załączonym screenie, LiveView to nic innego jak podgląd na żywo z kamerki z kilkoma opcjami. „W locie” możemy sobie zmienić profil nagrywanego/podglądanego obrazu za pomocą ikonek pod obrazek, dostępne są cztery różne profile. Obraz możemy również obejrzeć na pełnym ekranie, istnieje również możliwość zrobienia screenshota (ikonka z aparacikiem) oraz nagrywania widocznego obrazu. Ikonka folderu pozwala nam na wybranie konkretnego miejsca, w którym kamerka ma zapisywać nagrywany obraz. Mikrofonik natomiast pozwala nam na komunikację audio przez wyjście liniowe w kamerce. Dodatkowo można przybliżyć obraz cyfrowo.

Produkt posiada jeszcze wiele pozycji w Panelu Administracyjnym, które można dowolnie modyfikować, jednakże są to standardowe opcje które znajdziemy prawie w każdej kamerze. Jeżeli chodzi o funkcje, urządzenie posiada prawie wszystko co możliwe, z czego większość to opcje dostępne w prawie każdym modelu kamer, dlatego też nie będę ich wszystkich opisywał. Z wielu dostępnych funkcji wybrałem (moim zdaniem) najciekawsze, które postaram się opisać poniżej. Zacznijmy od modyfikacji profili nagrywania.

 profil nagrywania TRENDnet TV-IP572WI WIFI

Do wyboru mamy cztery profile nagrywania, które możemy dowolnie modyfikować – wybór kodeka, w którym kamera będzie nagrywać, rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę, metodę kodowania, bitrate (ważne dla osób ze słabym łączem). Każdy z profili możemy modyfikować dowolnie i przełączać je w trybie LiveView. Ogromna liczba kombinacji powinna zadowolić najwybredniejszego użytkownika. Warto zaznaczyć, że profil 4 przeznaczony jest tylko dla mobilnych urządzeń (np. jakbyśmy chcieli oglądać obraz na żywo przez naszego smartfona).

Dużym atutem jest zmienna ogniskowa kamerki, dzięki czemu możemy ją zamontować w dyskretnym miejscu i obserwować otoczenie. Jedyną rzeczą, która może przysporzyć problemów jest zmiana ogniskowej ręcznie, ale raz dobrze ustawiona kamera będzie przesyłała wyraźny obraz. Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcia.

 

zdjęcia TRENDnet TV-IP572WI WIFI

zdjęcie TRENDnet TV-IP572WI WIFI

 Bardzo ciekawą funkcją jest funkcja Motion Detection. Pozwala ona na wykrywanie ruchu przez kamerę, aby to zrobić wystarczy narysować obszar na widocznym ekranie, w którym kamerka ma wykrywać ruch. Dodatkowo możemy ustawić czułość wykrywania (procentowo).

live video TRENDnet TV-IP572WI WIFI

Z racji faktu, że kamerka posiada diody LED IR, sprawdziłem jak radzi sobie w całkowitych ciemnościach. Poniżej zamieszczam zrzut wykonany w nocy w zamkniętym pokoju.

 zdjęcia w podczerwieni TRENDnet TV-IP572WI WIFI

Jak widać na powyższym screenie kamerka dość dobrze radzi sobie w całkowitej ciemności, da się rozpoznać poszczególne elementy gitary w całkowitych ciemnościach. Kamerka była oddalona o ok. 2m od obiektu, jakby się bliżej przyjrzeć można rozróżnić progi gitary oraz struny. Kamera idealnie nadaje się do monitorowania wejść, wystarczy podwiesić ją na suficie i mamy szczegółowy obraz niepowołanych osób, które chcą się dostać np. do naszego mieszkania czy biura. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że kamerka sama przestawia się w tryb dzień/noc, dzięki czemu nie musimy się martwić, że nie zarejestruje jakiegoś istotnego zdarzenia, bo nie zmieniliśmy jej trybu pracy.

Spis treści: Test kamery TRENDnet TV-IP572WI – morze możliwości w kompaktowej obudowie

0101bajtek
 


4 komentarze


 1.  
  Max
   
   
   
   
   

  Chciałbym mieć tą kamerkę. Czy ta cena nie jest pomylona? Wydaje się, że w tej cenie kamera o takich parametrach i gabarytach to dobry wybór.
 2.  

  Raczej cena nie jest pomylona:) Kamera owszem, prezentuje się świetnie..
 3.  
  Lukasz
   
   
   
   
   

  Pytanko ile godzin nagrania wejdzie na kartę Sd ?
  •  
   Max

   To zależy od pojemności karty i użytej jakości nagrania. Ja mam podobny model i na kartę 16Gb wchodzi mi zapis z ponad tygodnia. Nie znam do końca cej kamerki ale w mojej jest tez możliwość oszczędności nagrywania w przypadku braku detekcji ruchu, czyli kamera włącza się wtedy i nagrywa gdy wykryje ruch.

Dodaj komentarz


(required)