Polecane
 

Portal komputerowy » Wiadomości » Test kamery TRENDnet TV-IP572WI – morze możliwości w kompaktowej obudowie » Strona 2

Test kamery TRENDnet TV-IP572WI – morze możliwości w kompaktowej obudowie

 

 
Opinia
 

Recenzje:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
31 total ratings

 

Plusy


- Bezprzewodowa komunikacja
- Ogromna liczba funkcji
- Zmienna ogniskowa
- Diody LED IR
- Solidna, metalowa podstawa
- Dołączone bezpłatne oprogramowanie SecurView Pro
- Elastyczność montażu (ruchomy pałąk)
- Zdalny dostęp
- Dobra jakość nagrywanego obrazu
- Brak zewnętrznej anteny WiFi

Minusy


- Brak instalatora w języku polskim
- Brak języka polskiego w panelu administracyjnym
- Zbyt krótki kabel zasilający


Kilka słów o teście

TRENDnet od wielu lat zajmuje się sprzętem sieciowym, a relatywnie od niedawna zaczął produkować kamerki internetowe. Testowany model to kamerka bezprzewodowa, posiadająca cztery diody IR LED oraz zmienną ogniskową.

4
Opublikowano 28 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd, zawartość pudełka

W pudelku poza samą kamerką znajdują się dodatkowo kabel Ethernet, instrukcja, zestaw dybli do montażu na ścianie/suficie, metalowa podstawka, zasilacz, plastikowe stopki oraz płyta, na której znajdziemy instrukcję obsługi, instalator kamery oraz oprogramowanie SecurViewPro. Wszystko zostało przedstawione na poniższych zdjęciach:

TV-IP572WI pudełko

TV-IP572WI pudełko

Jak widać na zdjęciu, kamerka jest ładnie opakowana w folię oraz umieszczona w dopasowanej wytłoczce, urządzenie jest dobrze zabezpieczone na czas transportu.

TV-IP572WI akcesoria

Pełna zawartość pudełka, w którego skład wchodzą:

 • Kamera
 • Zasilacz
 • Podstawka pod kamerę
 • Zestaw dybli do montażu na ścianie/suficie
 • Ruchomy pałąk
 • Płyta z oprogramowaniem
 • Instrukcja

kamera TRENDnet TV-IP572WI

Jak widać kamera nie jest sporych rozmiarów. Można spotkać mniejsze modele na rynku, ale albo nie w tym przedziale cenowym, albo nie z takimi parametrami. Urządzenie łączy w sobie pełną funkcjonalność w kompaktowej obudowie.

kamera TRENDnet TV-IP572WI

 

Na lewej ściance urządzenia znajduje się wyjście audio, do którego możemy podłączyć głośniki. Ciekawe rozwiązanie dla miejsc, w których nie chcemy komunikować się bezpośrednio z obserwowanymi osobami. Znajduje się tutaj również slot na karty microSD – dzięki niemu możemy nagrywać obraz bezpośrednio w kamerce, rozwiązanie dobre dla nagrań wysokiej jakości przy wolnym łączu.

kamera TRENDnet TV-IP572WI widok z boku

 

Na prawej ściance urządzenia znajduje się przycisk WPS oraz przycisk Reset. O ile zasady działania przycisku Reset chyba nie trzeba tłumaczyć, o tyle WPS już raczej tak – jest to technologia łatwego oraz szybkiego podłączania do sieci bezprzewodowych urządzeń. Podczas próby połączenia kamerki przez WPS występowały problemy, być może spowodowane to było konfiguracją routera. Niestety, ale mi nie udało się połączyć z siecią przez WPS, musiałem wykorzystać kabel Ethernet.

kamera TRENDnet TV-IP572WI widok z tyłu

Na powyższym zdjęciu znajduje się tylna ścianka kamerki, znajduje się na niej port Ethernet, wtyk zasilania oraz nakrętka przyłączeniowa do pałąka. Pałąk jest wkręcany w obudowę kamery,  gumowa podkładka chroni plastik przed uszkodzeniem.

kamera TRENDnet TV-IP572WI montaż

Na zdjęciu pokazany jest pałąk, który łączy kamerę z podstawą. Podstawa wykonana jest z metalu i trzeba przyznać, że to rozwiązanie jest idealne dla osób, które będą łączyć się z kamerą przez Ethernet. Podstawa jest solidna i ciężka, dlatego też kable nie przeszkadzają w poprawnym umiejscowieniu kamery. Jednymi słowy, kamera nie przesuwa się pod naprężeniem kabla Ethernet, co jest zaletą. Podstawka dodatkowo posiada cztery otwory, przez które możemy zamontować ją na  ścianie lub suficie. Do zestawu dołączone są również cztery plastikowe stopki, które możemy przykleić w miejsce otworów. Uwagę również należy zwrócić na pałąk, którego konstrukcja pozwala na ustawienie urządzenia w dowolnej pozycji dzięki motylkowej regulacji.

kamera TRENDnet TV-IP572WI

 

Tak oto prezentuje się kamerka z podstawką.

Spis treści: Test kamery TRENDnet TV-IP572WI – morze możliwości w kompaktowej obudowie

0101bajtek
 


4 komentarze


 1.  
  Max
   
   
   
   
   

  Chciałbym mieć tą kamerkę. Czy ta cena nie jest pomylona? Wydaje się, że w tej cenie kamera o takich parametrach i gabarytach to dobry wybór.
 2.  

  Raczej cena nie jest pomylona:) Kamera owszem, prezentuje się świetnie..
 3.  
  Lukasz
   
   
   
   
   

  Pytanko ile godzin nagrania wejdzie na kartę Sd ?
  •  
   Max

   To zależy od pojemności karty i użytej jakości nagrania. Ja mam podobny model i na kartę 16Gb wchodzi mi zapis z ponad tygodnia. Nie znam do końca cej kamerki ale w mojej jest tez możliwość oszczędności nagrywania w przypadku braku detekcji ruchu, czyli kamera włącza się wtedy i nagrywa gdy wykryje ruch.

Dodaj komentarz


(required)