0
Opublikowano 7 kwietnia 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Samsung Galaxy S20 – poznaj smartfony przyszłości
 
 

Samsung Galaxy S20 – poznaj smartfony przyszłościTegoroczna seria smartfonów Samsung stara się z jednej strony nieco odświeżyć design znany z poprzednich modeli z serii S20, a przy tym bardzo mocno zaakcentować swoje walory fotograficzne. Samsung Galaxy S20 to urządzenie, które właśnie w dziedzinie fotografii oferuje najwięcej nowości i to na tym gruncie próbuje zaistnieć w świadomości konsumentów.

Samsung Galaxy S20 – trzy różne modele

Seria S20 od Samsung to trzy modele, takie jak Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+ oraz Samsung Galaxy S20 Ultra – ostatni wariant jest urządzeniem o najbardziej zaawansowanych możliwościach. Niemniej jednak model Samsung S20 posiada wiele interesujących funkcji i bardzo mocne podzespoły.

Fotografowanie mobilne – Samsung przekracza granice

Aparaty fotograficzne są najmocniej eksponowanymi elementami nowych smartfonów Samsung i to im warto przyjrzeć się w pierwszej kolejności. Przede wszystkim wrażenie mogą zrobić same liczby: w modelu Samsung Galaxy S20 Ultra otrzymujemy aż cztery aparaty, przy czym aparat główny z obiektywem szerokokątnym wykonuje fotografie w rozdzielczości aż 108 MP.

Otrzymujemy też aparat z teleobiektywem (48 MP) oraz aparat z obiektywem ultraszerokokątnym (12 MP). Zestaw ten uzupełnia aparat głębi ostrości oraz aparat przedni (40 MP). Dla porównania, Samsung S20 oraz Samsung S20+ dysponują trzema aparatami o rozdzielczości 2 x 12 MP oraz 64 MP i aparatem przednim o rozdzielczości 10 MP, a S20+ posiada także aparat głębi ostrości.

Nie tylko wysoka rozdzielczość
Wysoka rozdzielczość to nie jedyne, czym imponują nowe smartfony. Samsung Galaxy S20 Ultra cechuje się zoomem hybrydowym (10x) oraz zoomem cyfrowym 100x (modele S20 Plus i S20 posiadają zoom hybrydowy 3x oraz zoom cyfrowy 30x). Ponadto S20 Ultra wyposażony został w dużą matrycę światłoczułą (2,9 razy większą niż w Galaxy S10), która poprawia jakość zdjęć wykonywanych nocą.

Bez wątpienia wartą uwagi funkcją jest też tryb nagrywania filmów w rozdzielczości 8K, a następnie przetwarzanie pojedynczych kadrów na zdjęcia o rozdzielczości 33 MP – co może stać się jedną z najchętniej wykorzystywanych funkcji urządzenia. Nie można przy tym pominąć funkcji stabilizacji obrazu oraz całego szeregu dodatkowych możliwości związanych z obróbką zdjęć.

Wyjątkowy design i funkcjonalność

Modele z serii Samsung S20 nie odbiegają szczególnie od popularnego w ostatnim roku zdobnictwa, jednak zwraca na siebie uwagę charakterystyczna „wysepka” na aparaty z tyłu urządzenia. Warto również zwrócić uwagę na duże ekrany urządzeń: S20 Ultra posiada rozmiar zbliżony do tabletu, jego przekątna wynosi bowiem aż 6,9”.
Smartfony dysponują też wysoką rozdzielczość ekranu Quad HD+, choć największą ciekawostką wydaje się zaimplementowanie funkcji odświeżania ekranu w trybie 120 Hz. Smartfony spełniają także normę wodoodporności i pyłoszczelności IP68, a ponadto obsługują standard sieci komórkowej 5G. Za pracę urządzenia odpowiada topowy procesor Exynos 990, do 12 GB pamięci RAM oraz do 128 GB pamięci wewnętrznej.

Smartfon, któremu trudno coś zarzucić

Nowa linia Samsung Galaxy S20 oferuje jeszcze większy wzrost możliwości fotograficznych, ale też szereg dodatkowych, ciekawych udogodnień (np. ekran z odświeżaniem 120 Hz). W zasadzie trudno znaleźć jakiś słabszy punkt nowych smartfonów S20, choć z pewnością trzeba liczyć się z dużym wydatkiem: S20 Ultra to koszt rzędu 6000 złotych.

Spis treści: Samsung Galaxy S20 – poznaj smartfony przyszłości

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.