0
Opublikowano 15 marca 2017 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Prawdziwie nowoczesny LG K10
 
 

Prawdziwie nowoczesny LG K10


Telefony marki LG od kilku lat należą do ścisłej czołówki na smartfonowym rynku. Nie inaczej jest z K10 LTE, który doskonale wpisuje się w kierunek obrany przez azjatyckiego potentata.

Jak nowoczesne technologie ułatwiają życie?

Rozwój nauki i techniki przynosi coraz to nowe rozwiązania, które zmieniają rzeczywistość niemal z dnia na dzień. Dzięki temu wiele czynności życia codziennego ulega uproszczeniu, a świat niejako staje się mniejszy. Dawniej podróżowanie w odległe miejsca zajmowało wiele czasu, dziś nierzadko wystarczy kilka lub kilkanaście godzin, aby znaleźć się na innym kontynencie. Żeby natomiast porozmawiać z osobą oddaloną o kilka tysięcy kilometrów potrzeba zaledwie kilku kliknięć np. na wyświetlaczu smartfona.

Najszybszy rozwój w różnych dziedzinach technologii możemy zaobserwować w ostatnich kilku dziesięcioleciach. Wyraźny skok odnotowano głównie w dziedzinach informatycznych czy szeroko rozumianej elektronice. Powstało też wiele koncernów i marek rozpoznawanych obecnie na całym świecie, które wyznaczają rynkowe trendy i niemal każdego roku zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami.

LG – solidna marka z tradycjami

Co ciekawe ten południowokoreański gigant powstał już niemal 60 lat i początkowo trudnił się produkcją takich sprzętów jak radio i telefon. To właśnie te urządzenia w ówczesnym czasie stanowiły szczyt techniki. Elektronika jest do dziś jedną z wiodących gałęzi koncernu, który w ostatnim czasie solidnie zaznaczył swój powrót na rynek smartfonowy po kilku nieco chudszych latach.

Kilka niedawnych premier sprawiło, że o marce znów jest głośno – i to nie bez przyczyny. Urządzenia firmowane marką LG są naprawdę klasowym sprzętem, gwarantującym wysoki komfort użytkowania oraz znakomite multimedia.

Telefon LG K10 LTE – innowacje na wyciągnięcie ręki

Smartfon ten jest nowatorski pod wieloma względami, a do tego dostępny w bardzo przystępnej cenie. Już na pierwszy rzut oka widać jedyną w swoim rodzaju konstrukcję o bardzo praktycznych wymiarach: 146,6 mm wysokości, 74,8 mm szerokości oraz 8,8 mm grubości. Eleganckie wykończenie zdecydowanie nawiązuje do najnowszych trendów na rynku oraz stylizowane jest na telefony z klasy premium. Zaokrąglone krawędzie oraz błyszczące wstawki dodają stylu, a klasyczne ramki pod szklaną oprawą nawiązują do rozwiązań sprzed lat.

Wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala wyświetla aż 16 mln kolorów oraz w pełni współpracuje ze standardem Full HD. Tak duży rozmiar pozwala na bardzo komfortową obsługę nie tylko social mediów, przeglądarki internetowej czy menu telefonu, ale swobodne i przyjemne oglądanie filmów – w tym również online.

A skoro mowa o łączności, warto wiedzieć, że telefon LG K10 został wyposażony w standard LTE. Dzięki niemu transmisja danych dochodzi do 150 Mb/s. Tak wysoka prędkość gwarantuje m.in. bezproblemowe oglądanie filmów w jakości HD oraz niesamowicie krótki czas pobierania nawet bardzo dużych plików.

Telefon LG K10 to również klasowe multimedia. Urządzenia posiada m.in. aparat wyposażony w matrycę o dużej rozdzielczości (13 Mpix). Ogromną jego zaletą jest szybkość działania. Wystarczy dotknąć wyświetlacz, aby system w mgnieniu oka dobrał optymalną ostrość. Dzięki temu obraz będzie wyraźny, a barwy głębokie i wyraziste.

W przedniej części obudowy znajduje się natomiast aparat z soczewką 5 Mpix, który znakomicie sprawdza się np. podczas robienia selfie. Za pomocą telefonu LG K10 sfotografujesz siebie lub swoich znajomych, a następnie w kilku kliknięciach umieścisz zdjęcia na swoim profilu w mediach społecznościowych lub prześlesz znajomym.

Spis treści: Prawdziwie nowoczesny LG K10

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.