0
Opublikowano 10 marca 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Slider w Xiaomi Mi Mix 3. Poznaj jego zalety i wady
 
 

Slider w Xiaomi Mi Mix 3. Poznaj jego zalety i wadyMi Mix 3 to jedna z gorętszych nowości od Xiaomi. A tych w ostatnim roku nie brakowało. Dziś pokażemy, czym zaskakuje ten telefon. Na miano największej niespodzianki zasłużył chyba jednak slider, którego nikt się nie spodziewał przed premierą. Zasługuje on na uwagę tym bardziej, że okazał się naprawdę użytecznym rozwiązaniem.

Dlaczego Mi Mix 3 ma slider?

To zresztą nie pierwsze rozwiązanie rozsuwane w gamie telefonów Xiaomi. W modelu  Xiaomi Mi 9T znajdziemy wysuwany aparat do selfie. Chiński producent wyłamuje się więc z trendu, który lata temu wyznaczył Apple. Nowoczesny smartfon nie musi być już nudnawym prostokątem z dużym wyświetlaczem. Rozsuwane dodatki pozwalają go nieco rozruszać, a przy tym zachować surową i elegancką formę. W sliderze ukryto 24-megapikselowy aparat do selfie z technologią dual pixel i optyczną stabilizacją obrazu. Dzięki temu Xiaomi Mi Mix 3 wygląda po prostu zjawiskowo.

Jak prezentuje się Mi Mix 3?

Xiaomi Mi Mix 3 to telefon super nowoczesny nie tylko wizualnie. Urządzenie, zgodnie z najnowszymi trendami, składa się z olbrzymiego ekranu (6,4 cala), który nie ma ani notcha, ani grubych ramek, ani nawet małego wycięcia na obiektyw. Wszystko dzięki sliderowi. Do tego telefonu jak ulał pasuje slogan, który wykorzystał Apple, promując iPhone’a X: On cały jest ekranem. Tyle, że w przypadku tego telefonu to całkowita prawda. Forbidden City Edition jest zaś gratką dla wszystkich estetów. To opracowana we współpracy z pekińskim Palace Museum wersja wyposażona w aż 10 GB RAM i 256 GB miejsca na dane. Jej ozdobą jest obudowa w kolorze niebieskim, a konkretnie jego odcieniu znanym z tradycyjnych chińskich ceramik.

Czy slider jest funkcjonalny?

Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach slider to rodzaj ekstrawagancji. Ot, kolejny chwyt, aby przyciągnąć uwagę branżowych mediów, sprzedawców i konsumentów. Nic bardziej mylnego. Slider domyślnie uruchamia aparat, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączał inną funkcję telefonu. Wybierając Xiaomi Mi Mix 3, zyskujemy więc kolejny przycisk funkcyjny. Czy slider ma jakieś wady? Wizualnie nie. Funkcjonalnie też  nie – stanowi on dużą zaletę. Jak jest technicznie? Xiaomi Mi Mix 3 sprawia wrażenie naprawdę solidnego telefonu. Prawdziwą rzadkością są ceramiczne plecy, wzmocniona tafla szła z przodu oraz aluminium specjalnej serii 7000, które wzmacnia całą konstrukcję. Nie ma więc się czego bać również w przypadku rozsuwanego mechanizmu. Szansa, że magnetyczny mechanizm nie wytrzyma, jest minimalna.

Spis treści: Slider w Xiaomi Mi Mix 3. Poznaj jego zalety i wady

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.