0
Opublikowano 10 grudnia 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Ukryta kamera w zeszycie, czyli gdzie umieścić urządzenie do nagrywania wideo?
 
 

Ukryta kamera w zeszycie, czyli gdzie umieścić urządzenie do nagrywania wideo?


Jeżeli szukasz skutecznego sposobu szpiegowania, który pozwoli ci zdobyć kluczowe dowody lub zapewni najwyższą ochronę, to ukryta kamera będzie najlepszym rozwiązaniem. Musisz jednak wiedzieć, gdzie i jakie kamery szpiegowskie zainstalować, żeby spełniały swoją rolę. Sprawdźmy więc jaki sprzęt będzie dla ciebie najlepszy!

Urządzenia takie jak ukryta kamera wykorzystywane są do różnych zadań od dawna. Używają jej zarówno dziennikarze, filmowcy, artyści (np. do nagrywania programów rozrywkowych), ale również policja czy detektywi. Coraz częściej kamery szpiegowskie wykorzystywane są też przez użytkowników prywatnych.

Aby urządzenie spełniało rolę szpiega, najlepiej sprawdzi się mini kamera. Większe „narzędzia” to większe prawdopodobieństwo wpadki. Mała kamerka to jednak nie wszystko. Dobry sprzęt do nagrywania wideo jest jak kameleon i szybko dopasuje się do otoczenia. Stąd właśnie montuje się je do rzeczy codziennego użytku. Spójrz na najciekawsze!

Gdzie może być ukryta kamera?

Kamery szpiegowskie można zamontować w najróżniejszych rzeczach. Bardzo popularne są urządzenia nagrywające w zegarkach. Mini kamera tego typu zapewnia bezproblemowy montaż na twojej ręce. Ukryta kamera montowana w takim sprzęcie najczęściej nagrywa w jakości HD, pozwala robić zdjęcia i nakłada stempel czasu. Bardzo dużą zaletą urządzenia jest jego mobilność.

Kamera ukryta w zegarku to znany sposób szpiegowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, montaż urządzenia będzie banalnie prosty (fot. Pixabay.com)

Jakie są wady takiego rozwiązania? Jeżeli chcesz nagrać obraz dobrej jakości, to musisz odpowiednio ułożyć rękę (nie zakrywać zegarka). Jest to też jedno z pierwszych urządzeń, które zostanie zweryfikowane pod kątem szpiegostwa przez świadomych zagrożenia ludzi.

Jeżeli szukasz innych mobilnych urządzeń, to ciekawym rozwiązaniem może być m.in. kamera ukryta w długopisie, czy pendrive (bardzo rzadko budzi wątpliwości). Udając się natomiast na spotkanie biznesowe, które chcesz nagrać możesz wyposażyć się w zapalniczkę z wbudowanym urządzeniem nagrywającym, lub okulary. Te będą świetnym rozwiązaniem, bo pozwalają nagrywać dokładnie to, co widzisz, bez wzbudzania wątpliwości.

Kamery szpiegowskie mogą być też instalowane w rzeczach, których nigdy nie podejrzewałbyś o szpiegowskie możliwości. Taka jest np. ukryta kamera w notesie. Umożliwia bardzo dyskretny zapis materiału, bez ryzyka dekonspiracji. Nadaje się nie tylko do misji szpiegowskich, ale też np. dla studentów lub dziennikarzy, którzy potrzebują konwencjonalnego, tekstowego zapisu i materiału wideo.

W zwykłym zeszycie również można znaleźć zainstalowaną kamerę szpiegowską. Ukryta kamera w notesie zapewnia komfortową i bezpieczną pracę (fot. Pixabay.com)

Kamery szpiegowskie na stałe

Pamiętaj, że mini kamera służy nie tylko do szpiegowania, ale pozwala też zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Ukryta kamera w domu lub biurze sprawi, że zawsze będziesz miał kontrolę nad pomieszczeniem i da ci czas na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia (np. kradzieżą).

W domu sprawdzą się takie elementy jak ukryta kamera w radiobudziku. To urządzenie nie będzie wzbudzać podejrzeń, a możesz podłączyć je w salonie lub sypialni. Podobnie swoją rolę będzie spełniać kamera w stacji pogodowej. Ten nada się też do twojego biura, które będziesz mógł zabezpieczyć przed pracownikami. Zarówno do domu jak i do biura wpasujesz też kamery ukryte w głośnikach bluetooth oraz w stacjach dokujących do telefonów.

Do hal produkcyjnych czy biurowców możesz zaopatrzyć się również w kamery szpiegowskie w czujnikach ruchu. Takie urządzenie wyposażone jest w moduł wifi, pozwalające na zdalny podgląd w czasie rzeczywistym i ściągnie nagrań na smartfonu lub tablet. Nagrywa również po ciemku, a jednocześnie uaktywnia się wyłącznie w momencie rozpoznania ruchu.

Kamera w czujniku ruchu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Jednocześnie nie wzbudza podejrzeń (fot. Materiały własne)

O czym pamiętać przed zakupem?

Powyższe rzeczy to oczywiście tylko przykłady miejsc, gdzie fabrycznie zainstalowano kamery szpiegowskie. Pamiętaj, że zaopatrując się w takie urządzenie dostosuj je do własnych potrzeb. Jednocześnie możesz kupić samą mini kamerę, którą ukryjesz wedle własnego uznania.

Spis treści: Ukryta kamera w zeszycie, czyli gdzie umieścić urządzenie do nagrywania wideo?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.