Portal komputerowy » dyski hybrydowe » Recenzja dysku SSHD Seagate Thin pierwszego ultracienkiego dysku hybrydowego! Test laptopowy porównawczy SSD, SSHD oraz HDD

Recenzja dysku SSHD Seagate Thin pierwszego ultracienkiego dysku hybrydowego! Test laptopowy porównawczy SSD, SSHD oraz HDD

 
Lenovo X220, porównanie dysku SSHD z HDD i SSD
Lenovo X220, porównanie dysku SSHD z HDD i SSD
Lenovo X220, porównanie dysku SSHD z HDD i SSD

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety


- wysoka, odczuwalna wydajność
- niski profil 7mm. idealny do ultrabooków
- świetny przelicznik ceny do pojemności
- wbudowane 8 GB SSD
- zapewnia szybkie ładowanie Windows i wyłączanie

Wady


- przeciętna wydajność w kopiowaniu danych (5400 obr.)
- długi czas losowego dostępu do danych
- większe zużycie energii niż SSD i HDD


Kilka słów o teście

Po udanej premierze dysków hybrydowych z serii Momentus XT przyszła pora na zdobycie rynku laptopów ultramobilnych. Tym razem do naszych rąk trafił ultracienki dysk Seagate SSHD Thin 500 GB ST500LM000, dysk hybrydowy o wysokości wynoszącej 7mm! Zobaczmy jak się wyszło połączenie technologii półprzewodnikowej z nośnikiem magnetycznym..

2
Opublikowano 9 sierpnia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Technologie i funkcje

Dyski SSHD Seagate łączą półprzewodnikową pamięć NAND flash z tradycyjną pamięcią dysku twardego, tworząc dysk do laptopa zapewniający szybkość dysku półprzewodnikowego i pojemność konwencjonalnego dysku twardego.

 • Nie trzeba iść na kompromis względem pojemności, aby zyskać wydajność.
 • Instaluje się i pracuje jak typowy dysk twardy
 • Niezrównana integralność danych i niezawodność dzięki maksymalizacji atutów pamięci masowej NAND flash i dysku twardego
 • Wydajność zoptymalizowana za pomocą technologia Seagate Adaptive Memory™.

Technologia Seagate Adaptive Memory™.

Technologia Seagate Adaptive Memory™ skutecznie identyfikuje w Twoim komputerze te dane, które są najbardziej związane z wydajnością. Dane te są przechowywane w ultraszybkiej pamięci NAND flash, skutkując niezwykle szybkim czasem rozruchu i doskonałą elastycznością, dzięki czemu czekasz krócej i robisz więcej. Ta technologia stale pracuje i dostosowuje się do sposobu pracy i uzyskiwania dostępu do informacji.

technologia SSHD

Kompatybilność z komputerami PC i Mac

Hybrydowy dysk półprzewodnikowy Seagate® Laptop SSHD lub Laptop Thin SSHD zaprojektowano pod kątem pracy w standardowym systemie komputera przenośnego. W przeciwieństwie do innych „hybrydowych” rozwiązań, nie ma potrzeby instalacji i konfiguracji specjalnych sterowników lub oprogramowania. Instaluje się i pracuje jak typowy dysk twardy, tylko znacznie szybciej!

SSHD kompatybilność Windows, Linux, MAC

Niedrogi i niezawodny dysk SSHD do komputera stacjonarnego.

Dyski SSHD łączą wytrzymałość SSD i HDD w jednym przystępnym i potężnym urządzeniu. Nie trzeba iść na kompromis względem pojemności, aby zyskać wydajność. Dzięki dyskowi SSHD można mieć wszystko. Jest to najnowszy i najtańszy sposób zmaksymalizowania wartości każdego dolara zainwestowanego w komputer.

przystępna cena SSHD

Łatwa, tania modernizacja dysku twardego do laptopa

Dysk SSHD to świetny sposób, aby tchnąć życie w starszy laptop.

 • Uzyskaj wydajność, która w starym systemie nigdy nie była możliwa
 • Jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na zwiększenie wydajności w komputerze PC lub MAC.
 • Dostępne są proste rozwiązania do samodzielnej modernizacji laptopa

Seagate laptop Thin SSHD to 2.5 calowy, jednotalerzowy dysk SATA z możliwością montażu zarówno w laptopie jak i zwykłym pececie. Pojemność 500GB to obecnie szczyt technologii dla ultracienkich dysków 7mm., producent jednak ma w sprzedaży również dyski 750GB i 1TB, ale już 9.5mm znane wszystkim pod nazwą „Momentus XT”. Wysokość Thin SSHDD nie przekracza 7mm. dzięki czemu bez problemu będziemy mogli go zamontować w typowych ultrabookach.

Sprzęt dostarczono w wersji OEM co oznacza, że oprócz elektrostatycznego opakowania nie było dostarczone nic do jego montażu.

SSHD znajduje się w standardowej obudowie metalicznej. Na górze znajdziemy takie informacje od producenta jak: model, pojemność, numer seryjny oraz datę produkcji.

Seagate THIN SSHD wygląd

Na spód dysku należy uważać, znajduje się tam niezabezpieczona niczym elektronika z ukrytymi po stronie wewnętrznej kościami NAND. Zamieszczono tam jeszcze kod QR.

Seagate THIN SSHD wygląd spód

Dysk wyposażono w standardowe złącze SATA oraz złącze zasilania.
złącze SATA SSHD Seagate THIN

Spis treści: Recenzja dysku SSHD Seagate Thin pierwszego ultracienkiego dysku hybrydowego! Test laptopowy porównawczy SSD, SSHD oraz HDD

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


2 komentarze


 1.  
  mikrokabel

  sądzę że dyski hybrydowe za szybko sie psują
 2.  

  Zgadzam się. Prawdopodobnie, bufor 8GB NAND służący do przyspieszenia operacji zbyt szybko ulega degradacji. Do tego, bardzo trudno jest odzyskać dane z takiego nośnika. Na początku byłem bardzo optymistycznie nastawiony do tego rozwiązania (zwłaszcza dla osób, które z jakiś względów miały potrzebę chomikowania danych), lecz teraz mam mieszane uczucia.

Dodaj komentarz


(required)