Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

 
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


- dobre transfery na USB 3.0 i multistreaming na WIFI
- możliwość połączenia równocześnie z inną siecią WIFI
- dość długi czas pracy biorąc pod uwagę technologię wykonania dysku
- cena

Wady


- nieciekawe wbudowane oprogramowanie
- domyślne ograniczenie transferu na WIFI dla jednego użytkownika sieci
- brak silikonowego futerału, który powinien być częścią zestawu(zapewnia ochronę w trakcie upadku urządzenia) oraz bardzo krótki kabel USB 3.0


Kilka słów o teście

Pierwsze uruchomienie dysku Nacisk na funkcjonalność dysku widać na każdym kroku – od bogactwa złącz po łatwość uruchomienia. Wystarczy włączyć przycisk zasilania, aby w ciągu kilku sekund znaleźć się w zasięgu tego bezprzewodowego magazynu danych. Nie ma tutaj wstępnie konfigurowanych danych jak nazwa sieci czy jej zabezpieczenia. W trakcie pierwszego uruchomienia dysk jest dostępny dla […]

0
Opublikowano 16 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Pierwsze uruchomienie dysku

Nacisk na funkcjonalność dysku widać na każdym kroku – od bogactwa złącz po łatwość uruchomienia. Wystarczy włączyć przycisk zasilania, aby w ciągu kilku sekund znaleźć się w zasięgu tego bezprzewodowego magazynu danych. Nie ma tutaj wstępnie konfigurowanych danych jak nazwa sieci czy jej zabezpieczenia. W trakcie pierwszego uruchomienia dysk jest dostępny dla każdego będącego w zasięgu. No właśnie i tutaj mamy podany wg producenta zasięg aż 150 stóp(45 metrów w linii prostej!). Testy wykazały, że nie ma to nic wspólnego z mocą urządzenia, którego zasięg diametralnie spada przy takich przeszkodach jak ściany budynku.

Dysk wyświetla się w systemie Windows 7 jako urządzenie multimedialne obsługiwane przez Windows Media Player. Dużo wygodniej jest korzystać z dysku przez przeglądarkę internetową, uruchomi nam się wtedy dedykowany program do obsługi mediów.

goflex dysk sieciowy

Oprócz bezprzewodowego połączenia mamy możliwość podłączenia się z PeCetem czy Mac-em przez złącze USB 3.0 lub mSata. Tutaj także nie ma zaskoczenia sprzęt uruchamia się natychmiast i wyświetla w systemie Windows 7 jako dodatkowy dysk twardy gotowy do pracy.

Seagate GoFlex Satellite usb

Na dysku producent umieścił kilka programów oraz wideo-przewodników, dzięki którym zapoznanie się z możliwościami urządzenia jest łatwe i szybkie. Znów zabrakło polskiej lokalizacji materiałów wideo, ale nietrudno się domyślić z animacji o czym mówi sympatyczna Azjatka:

Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk

W przypadku tabletu z systemem Android, aby móc korzystać z zasobów wystarczy połączyć się z siecią bezprzewodową dysku i poprzez dedykowany program GoFlex Media na Android połączyć się z tym dyskiem. GoFlex Media umożliwia nie tylko przeglądanie zasobów dysku w wygodny sposób, ale także pozwala  na równoległe połączenie z inna siecią bezprzewodową(np. Internetem).

Seagate GoFlex Media Play Google

Łącząc się bezprzewodowo z urządzeniem możemy korzystać również z Windows Media Playera:
Domyślny czytnik mediów, Windows Media Player

Spis treści: Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)