Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

 
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


- dobre transfery na USB 3.0 i multistreaming na WIFI
- możliwość połączenia równocześnie z inną siecią WIFI
- dość długi czas pracy biorąc pod uwagę technologię wykonania dysku
- cena

Wady


- nieciekawe wbudowane oprogramowanie
- domyślne ograniczenie transferu na WIFI dla jednego użytkownika sieci
- brak silikonowego futerału, który powinien być częścią zestawu(zapewnia ochronę w trakcie upadku urządzenia) oraz bardzo krótki kabel USB 3.0


Kilka słów o teście

Testy Platforma testowa PC Laptop Lenovo X220 z kartą sieciową WLAN Intel Centrino® Ultimate-N 6300 x220 (802.11a/b/g/n) Laptop Acer TravelMate 8371 z kartą sieciową WLAN Intel Link 5100 AGN (802.11a/b/g) Tablet Asus Eee PAD TF201 Transformer (802.11/b/g/n) Transfer USB 3.0 Transfer USB 2.0 Transfer ograniczony tutaj przez możliwości USB 2.0. Czas dostępu do danych akceptowalny. […]

0
Opublikowano 16 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Platforma testowa

  • PC
  • Laptop Lenovo X220 z kartą sieciową WLAN Intel Centrino® Ultimate-N 6300 x220 (802.11a/b/g/n)
  • Laptop Acer TravelMate 8371 z kartą sieciową WLAN Intel Link 5100 AGN (802.11a/b/g)
  • Tablet Asus Eee PAD TF201 Transformer (802.11/b/g/n)

Transfer USB 3.0

HD Tune USB 3.0 Seagate GoFlex Satellite 500GB

Transfer USB 2.0

HD Tune USB 2.0 Seagate GoFlex Satellite 500GBTransfer ograniczony tutaj przez możliwości USB 2.0. Czas dostępu do danych akceptowalny.

Zasięg i transfer WIFI

Tutaj bez rewelacji, dysk pozwala na przesyłanie danych do 50 metrów na otwartej przestrzeni i tylko kilka metrów, gdy dzieli ściana między urządzeniami. Z odległości rzędu 1 metra od dysku przy włączeniu drugiej sieci WIFI(w tle) otrzymaliśmy wynik transferu dużego pliku na poziomie 2.5 MB na sekundę. Wysyłanie z komputera 500MB pliku zajęło: 3 minuty i 35 sekundy, a odbieranie trwało 10 sekund krócej. Jest to wynik, poniżej przeciętnej – spodziewaliśmy się czegoś więcej od tego urządzenia. Co ciekawe upload plików przez przeglądarkę zakończył się niepowodzeniem, gdy nazwa pliku nie posiadała rozszerzenia. Jest to sytuacja w normalnym użytkowaniu na tyle mało prawdopodobna, że możemy pominąć ten błąd.

transfer wifi z dysku Seagate GoFlex Satellite do komputera

plik skopiowano prawidlowo

Test wykonaliśmy ponownie z tą różnicą, że teraz 2 pliki były ściągane równocześnie przez 2 urządzenia połączone bezprzewodowo. Otrzymany wynik średniego transferu wzrósł do 3.5 MB(sumarycznie), co uzasadniałoby zapewnienia producenta o możliwości przeglądania aż 3 filmów jednocześnie. Sprawdziliśmy i ten element wykorzystując w tym celu film kompresowany kodekiem X.264 w rozdzielczości HD 720 oraz dwa inne filmy kodowane AVC. Dysk zdał rewelacyjnie test wyświetlając płynnie filmy na 2 notebookach i tablecie równocześnie. Do drobnych zacięć dochodziło tylko w sytuacji, gdy przewijaliśmy kolejne sceny filmu. Przy okazji testu wyszły na jaw najsłabsze punkty bezprzewodowego połączenia z dyskiem twardym – na laptopach nie mogliśmy zmienić domyślnego odtwarzacza filmów(Windows Media Player). Również nie ma możliwości pracy na dokumentach bez ich uprzedniego transferu na dysk twardy.

Głośność

Dysk jest całkowicie bezgłośny, nawet podczas zapisywania danych za co należy się producentowi duży plus.

Temperatury

Podczas testów obudowa dysku była lekko ciepła, dopiero od spodu można większą różnicę temperatur. Po produkcie raczej nie można się spodziewać, że będzie się przegrzewał.

Czas pracy

W trakcie testów udało się uzyskać ponad 5 godzin ciągłej pracy. Możliwe, że wynik mógłby być jeszcze dłuższy, bo otrzymany dysk był już testowany przez inne redakcje.

Spis treści: Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)