Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Test Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition 3GB – Piękna i bestia

Test Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition 3GB – Piękna i bestia

 
Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB
Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB
Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
83 total ratings

 

Zalety


+ Jakość wykonania
+ Kultura pracy
+ Rewelacyjna wydajność
+ Nowoczesna architektura rdzenia GCN
+ Ogromny potencjał OC
+ Funkcja ZeroCore

Wady


- Cena


Kilka słów o teście

Tym razem mieliśmy okazję przetestować jedną z najwydajniejszych kart graficznych dostępnych na rynku. Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition 3GB, bo o nim tutaj mowa, powstał w oparciu o rdzeń Tahiti XT2 – najwydajniejszy obecnie rdzeń AMD.

0
Opublikowano 7 grudnia 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Temperatury

Podobnie jak w Sapphire HD7750 Ultimate, karta Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition, kiedy nie jest używana obniża taktowanie rdzenia do 300MHz, pamięć do 150MHz, a napięcie do 0,85V. Dzięki takiemu zabiegowi sprzęt w stanie spoczynku pobiera mniej prądu, a jego temperatura jest niższa.

Wszystkie testy zostały wykonane w temperaturze otoczenia ~22°C.

Spoczynek – Aktywne jedynie Sapphire TriXX oraz GPU-Z

GPU-Z w spoczynku

Stres

Test w stresie polegał na obciążeniu karty za pomocą programu MSI Kombustor. Po 45minutach pracy odczytywana była temperatura. Test został powtórzony czterokrotnie. Przerwy pomiędzy testami wynosiły 30min, aby karta mogła powrócić do odczytanej wcześniej temperatury w spoczynku.

GPU-Z w stresie

TriXX w stresie

 

Jak widać testowana karta jak przystało na sprzęt z najwyższej półki osiąga bardzo dobre temperatury zarówno w spoczynku, jak i w stresie. Warto także dodać, że karta pracująca z takimi zegarami działa niemal bezszelestnie.

Stres OC

Test polegał na sprawdzeniu temperatury, jaką uzyska podkręcony Sapphire HD7970 Vapor-X GHz Edition.

GPU-Z - OC

TriXX - OC

Jak widać karta ma całkiem spory potencjał OC. Dalsze podkręcanie skutkuje przekłamaniami w obrazie (artefakty czy przekłamania w kolorach). Podejrzewam, że wymiana thermopadów, które znajdują się obecnie na pamięciach, na wydajniejsze odpowiedniki poskutkowałoby jeszcze lepszymi wynikami.

Spis treści: Test Sapphire HD 7970 Vapor-X GHz Edition 3GB – Piękna i bestia

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)