0
Opublikowano 31 lipca 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Hik-Connect – aplikacja do zdalnej konfiguracji i podglądu kamer
 
 

Hik-Connect – aplikacja do zdalnej konfiguracji i podglądu kamer


Hik-Connect to nowoczesna platforma przeznaczona dla użytkowników systemów monitoringu i zabezpieczeń Hik Vision. Aplikacja może współdziałać z wieloma urządzeniami, dzięki czemu zdalna konfiguracja i podgląd są wyjątkowo proste. Jak działa i co warto wiedzieć o usłudze Hik-Connect?

Czym charakteryzuje się Hik-Connect?

Hik-Connect to nowa usługa skierowana do posiadaczy systemów Hik Vision. Charakterystyczną i innowacyjną cechą platformy jest to, że do zdalnego podglądu wykorzystuje zintegrowaną wewnętrznie chmurę peer-to-peer (P2P). Zdalny podgląd kamer monitoringu możliwy jest za pomocą smartfonów, tabletów i Dynamic Domain Name System (DDNS). Dzięki aplikacji na jednej platformie zawarte są zatem usługi i DDNS, i P2P. Rozwiązanie to umożliwia również aktywację powiadomień alarmowych, takich jak PUSH.

Aplikacja Hik-Connect została zaprojektowana głównie z myślą współdziałania z rejestratorami takimi, jak DVR, NVR, kamery monitoringu, panele kontrolne różnych systemów zabezpieczeń oraz urządzenia wideo. Kluczowym aspektem aplikacji jest jej funkcjonalność – dzięki oprogramowaniu można bez trudu uzyskać podgląd monitoringu w czasie rzeczywistym. Wideo może być odtwarzane przez użytkownika z różnych miejsc i w dowolnym momencie. To dobre rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać możliwość zdalnego monitoringu domu z biura bądź odwrotnie – mieć dostęp do kamer biurowych z własnego domu lub mieszkania.

Na uwagę zasługuje automatyczny system powiadomień. Jeżeli dany alarm zostanie uruchomiony, aplikacja Hik-Connect natychmiast przesyła użytkownikowi powiadomienie o wystąpieniu takiego zdarzenia. Bieżący monitoring w czasie rzeczywistym i automatyczne, szybkie powiadomienia w razie alarmu stanowią bardzo istotne aspekty każdego rodzaju systemu do konfiguracji i podglądu kamer.

Pozostałe możliwości Hik-Connect i sposób instalacji

Do innych funkcjonalności rozbudowanego systemu Hik-Connect z pewnością zaliczyć należy bezpieczne i wygodne logowanie się, możliwe za pomocą czytnika linii papilarnych. Oprócz odtwarzania obrazu urządzenie może odbierać połączenia z dzwonków i wideodomofonów, co stanowi dodatkową zaletę. Aplikacja ma także możliwość udostępniania urządzenia innym osobom z opcią ograniczenia im uprawnień. Do innych funkcjonalności Hik-Connect należy dwukierunkowy intercom audio.

Aby korzystać z usługi, należy pobrać aplikację i zarejestrować konto przez internet. Następnym krokiem jest aktywacja usług w wybranych urządzeniach (DVR, IPC, NVR). Na samym końcu pozostaje tylko dodać urządzenia do usługi i skonfigurować je według własnych potrzeb.

Spis treści: Hik-Connect – aplikacja do zdalnej konfiguracji i podglądu kamer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.