11
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Usuwanie narzędzi szpiegujących system Spyware
 
 

Usuwanie narzędzi szpiegujących system Spyware


Prawie każdy kto jest podłączony do Internetu ma problemy ze Spyware. Spyware powoduje znaczne spowolnienie komputera, a przede wszystkim szpieguje nas (ang. spy – szpieg). Aplikacje szpiegujące najczęściej ściągamy przez Internet często w postaci niewinnych plików Cookiem, które rejestrują informacje o przeglądanych witrynach, oraz bardziej niebezpiecznych narzędzi instalowanych poprzez luki w przeglądarce czy specjalnie spreparowanych stronach www. Aby zaradzić na ten problem nie wystarczy dobry program antywirusowy! Należy zaopatrzyć się w narzędzie do wyszukiwania spyware takie jak: Ad-Aware, oraz polski Spy-Bot. Narzędzie przeszukuje rejestr i dysk twardy w poszukiwaniu obiektów typu spyware. Jeżeli regularnie przeprowadzasz uaktualnienia i skanowanie nie będziesz miał problemów z spyware.

  1. Ściągnij program Ad-aware SE firmy Lavasoft.
  2. Zainstaluj i uruchom program.
  3. Jeżeli nie masz najnowszych definicji uaktualnij je.
  4. Przeprowadź skanowanie w celu pozbycia się szpiegowskich elementów w Twoim komputerze.
Ad-aware, trojany, spyware, narzędzia szpiegujące

Ad-aware, usuwanie narzędzi szpiegujących

Spis treści: Usuwanie narzędzi szpiegujących system Spyware

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.