0
Opublikowano 2 marca 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Używane komputery w nowej firmie– czy to dobry pomysł?
 
 

Używane komputery w nowej firmie– czy to dobry pomysł?


Zakładanie firmy to inwestycja, która wiąże się z dużą liczbą wydatków. Trzeba mieć środki nie tylko na zakup materiałów i koszty stałe działalności, ale również na zakup sprzętu komputerowego. Wielu przedsiębiorców szuka metod optymalizacji kosztów, ale nie wszyscy wiedzą, że można to zrobić kupując używane komputery. Zobaczmy, czy to dobre rozwiązanie.

Obniżenie kosztów

Jak wspomniano we wstępie, jednym z czynników, które determinują decyzje podejmowane przy zakładaniu firmy, jest chęć optymalizacji kosztów. Wielu przedsiębiorców rozumie to w ten sposób, że zakłada określony budżet i szuka nowego sprzętu komputerowego, który będzie spełniał to najważniejsze dla nich kryterium, nieco po macoszemu traktując parametry i przyszłą wydajność komputera. To nie jest dobre rozwiązanie, gdyż dość szybko sprzęt ten przestanie spełniać swoją funkcję i będzie trzeba poszukać lepszego, co znów pociągnie za sobą koszty.

Być może niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być zakup sprzętu z drugiej ręki. Nie chodzi tutaj jednak o sprzęt kupowany za pośrednictwem ogłoszeń na rozmaitych lokalnych portalach ogłoszeniowych, ale o używane komputery sprzedawane przez wyspecjalizowane firmy. Są to komputery z profesjonalnych linii, z bardzo wydajnymi podzespołami, które były używane najczęściej przez pracowników korporacji i teraz, po upływie okresu leasingu, są sprzedawane dalej. Firmy te wystawiają faktury potwierdzające zakup, dzięki czemu nie ma problemu z wrzuceniem zakupu komputera w koszty działalności.

Świetne parametry w dobrej cenie

Oprócz samego faktu optymalizacji kosztów, istotne znaczenie ma również jakość kupowanego sprzętu. Komputery używane pochodzące z leasingu to zwykle sprzęt z linii profesjonalnych, a zatem przygotowany do pracy na wysokich obrotach. Mają one wysoką wydajność i tak dobrane podzespoły, że z powodzeniem można ich używać nawet podczas złożonych operacji graficznych czy do obróbki pików video. Za nowy sprzęt tej klasy trzeba byłoby zapłacić dużo większe pieniądze, a tutaj można mieć komputery o wysokiej wydajności w bardzo dobrej cenie. Dodatkowo sprzedawcy udzielają gwarancji na sprzęt poleasingowy, co zabezpiecza kupującego przed kosztami ewentualnych napraw. Wydaje się zatem, że warto zainteresować się tematem zakupu komputerów używanych, zwłaszcza jeśli jesteśmy na początku biznesowej drogi i chcemy optymalizować koszty działalności, zachowując przy tym dobrą wydajność i gwarancję.

Spis treści: Używane komputery w nowej firmie– czy to dobry pomysł?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.