Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

 
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk
Seagate GoFlex Satellite bezprzewodowy dysk

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


- dobre transfery na USB 3.0 i multistreaming na WIFI
- możliwość połączenia równocześnie z inną siecią WIFI
- dość długi czas pracy biorąc pod uwagę technologię wykonania dysku
- cena

Wady


- nieciekawe wbudowane oprogramowanie
- domyślne ograniczenie transferu na WIFI dla jednego użytkownika sieci
- brak silikonowego futerału, który powinien być częścią zestawu(zapewnia ochronę w trakcie upadku urządzenia) oraz bardzo krótki kabel USB 3.0


Kilka słów o teście

Podsumowanie Segate GoFlex Satelitte jak nazwa wskazuje to dedykowany magazyn danych do komunikacji bezprzewodowej. Testy wykazały, że jako urządzenie multimedialne do bezprzewodowego udostępniania danych dysk spełnia swoją rolę, bo oferuje aż 5 godzin nieprzerwanej pracy i transfer 3 filmów równocześnie. Jednak ten kto myśli że w ten sposób szybko skopiuje ulubiony film na dysk będzie […]

0
Opublikowano 16 września 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Segate GoFlex Satelitte jak nazwa wskazuje to dedykowany magazyn danych do komunikacji bezprzewodowej. Testy wykazały, że jako urządzenie multimedialne do bezprzewodowego udostępniania danych dysk spełnia swoją rolę, bo oferuje aż 5 godzin nieprzerwanej pracy i transfer 3 filmów równocześnie. Jednak ten kto myśli że w ten sposób szybko skopiuje ulubiony film na dysk będzie zawiedziony. Co prawda ograniczenie wykorzystania przepustowości dla jednego użytkownika, przy wykorzystaniu dysku przez więcej niż jedną osobę równocześnie staje się zaletą, ale uważam ten limit za zbędny gdy korzystamy jednostkowo z dysku. Brakuje synchronizacji danych w wbudowanym oprogramowaniu czy możliwości ich prostego udostępniania.

Odnoszę wrażenie, że wbudowane oprogramowanie powstało na szybko i będzie jeszcze ewoluowało o czym świadczy np. tegoroczny patch, który umożliwia połączenie równoczesne z inną siecią WIFI – za co należy się duży plus producentowi. Domyślna przeglądarka mediów nie oferuje praktycznie nic ciekawego ponadto co jest potrzebnym minimum. Sytuacje ratuje fakt, że np. na tabletach pozwala użytkownikowi wybrać program domyślny do odtworzenia filmów.

Testy wykazały, że w połączeniu z USB 3.0 dysk posiada ponadprzeciętny transfer danych co jest dużym plusem w konwencjonalnych zastosowaniach i można go polecić jako dodatkowy nośnik danych. Zastosowany dysk HDD znacznie obniża cenę urządzenia i powoduje, że staje się ono dostępne dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego.

Produkt jest też godny uwagi do zastosowań domowych, jako dodatkowe centrum rozrywki, kiedy to co jakiś czas uzupełniamy naszą bazę filmów i  oglądamy je na naszych ulubionych przenośnych mediach jak tablet, iPad nie martwiąc się o stosy kabli, przejściówek i adapterów oplatające nasze stanowisko. To właśnie wygoda użytkowania kusi przed zakupem tego urządzenia.

Do zastosowań biznesowych dysk całkowicie się nie nadaje, bo wbudowane oprogramowanie nie posiada, ani jednego udogodnienia do szybkiej synchronizacji czy udostępniania danych, a oprogramowanie dodatkowe(za wyjątkiem malutkiej aplikacji do synchronizacji folderów) jest kompletnie niedopracowane.  Dysk nie ma też odpowiednich zabezpieczeń naszych danych ponad ochronę głowic przed uszkodzeniem nośnika co jest standardem w małych dyskach 2.5 calowych.

Werdykt nie jest łatwy, bo z jednej strony mamy bezprzewodowy streaming i dużą pojemność dysku w kuszącej cenie, a z drugiej bardzo słabe oprogramowanie wbudowane do jego obsługi. Gdyby nie to nieszczęśliwe oprogramowanie dysk  z pewnością otrzymałby wyższe noty, bo transfery wykazały, że jest to solidna i warta uwagi konstrukcja. Póki co dysk otrzymuje notę 4 i wyróżnienie w kategorii innowacyjne technologie.

Sprzęt do testów udostępniła firma Seagate.

Seagate logo

Spis treści: Test Seagate GoFlex Satellite – bezprzewodowe, domowe centrum rozrywki!

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)