Portal komputerowy » dyski SSD » Plextor M9PeY 512GB – test superszybkiego dysku SSD! » Strona 2

Plextor M9PeY 512GB – test superszybkiego dysku SSD!

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


+bardzo dobra wydajność,
+całkiem niezła cena,
+5 lat gwarancji,
+solidny radiator,
+podświetlenie RGB

Wady


-gwarancja ograniczona współczynnikiem TBW,
-brak możliwości sterowania podświetleniem RGB,


Kilka słów o teście

Dyski półprzewodnikowe są na najlepszej drodze do całkowitego wyparcia dysków magnetycznych. Obecnie właśnie dokonuje się kamień milowy tegoż procesu. Gigabajt superszybkich dysków PCI-E/NVMe potrafi kosztować już mniej niż 1zł, a w tańszych SATA nawet 50gr. To zdecydowany przełom. W tak miłych okolicznościach przyjrzymy się dokładniej nośnikowi marki Plextor. Zapraszamy.

0
Opublikowano 5 kwietnia 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Prezentacja – Plextor M9PeY 512GB

Dysk opakowano niezwykle intrygujące, kolorowe pudełko. Musimy przyznać, że gdybyśmy mięli oceniać książkę po okładce dysk Plextora z pewnością znalazłby się na podium :). Producent zamieścił na nim parę informacji, np. o 5 letniej gwarancji, czy podświetleniu RGB.

Plextor M9PEy opakowanie

Dodatkowe wyposażenie nie wyróżnia się niczym szczególnym, aczkolwiek trudno takowego oczekiwać od urządzenia wymagającego jedynie wpięcia do slotu do działania. W pudełku znalazł się niskoprofilowy śledź (np. do instalacji w serwerach), a także skrócona instrukcja obsługi.

Sam dysk wyróżnia się zaś dość agresywnym wyglądem. Wytłoczenia oraz logo Plextor na czerwonym tworzywie sztucznym wygląda naprawdę intrygująco i może się spodobać. Górna krawędź zawiera podświetlenie RGB, które niestety nie może być kontrolowane. Kolory wyświetlane są w sposób losowy. Obudowa pełni funkcję radiatora, więc możemy spodziewać się niskich temperatur działania. Szkoda tylko, że na jednej ze śrubek znalazła się plomba gwarancyjna, która uniemożliwia późniejsze podpięcie nośnika prosto do slotu M.2. Nie trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym może to być kłopotliwe.

Plextor M9PeY wygląd dysku SSD

Spis treści: Plextor M9PeY 512GB – test superszybkiego dysku SSD!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)