Portal komputerowy » Myszki » Gamdias Ourea Optical – test intrygującej myszy! » Strona 3

Gamdias Ourea Optical – test intrygującej myszy!

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
1 total rating

 

Plusy


+całkiem niezły sensor
+wygodna
+przyjemny wygląd
+niska cena
+subtelne podświetlenie

Minusy


- mimo wszystko przewód mógłby być nieco dłuższy


Kilka słów o teście

Firma Gamdias sponsoruje wiele profesjonalnych drużyn zajmujących się takimi grami jak FIFA, League of Legends, CS:GO, czy także Call of Duty. Trzeba więc powiedzieć – jest dość popularna w środowisku gamingowym. Tak się składa, że całkiem niedawno otrzymaliśmy do testów mysz tegoż producenta. Jak wypadnie w naszej recenzji? Przekonamy się. Zapraszamy na test!

0
Opublikowano 13 sierpnia 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wrażenia z użytkowania Gamdias Ourea Optical

Myszka cechuje się symetryczną budową co oznacza, że nada się dobrze do wszystkich gier (w tym FPS). Naszym zdaniem gryzoń przyjemnie leży w dłoni. Przypadła nam do gustu matowa powłoka, która powoduje, że mysz trzyma się pewnie. Ważną zaletą owej powłoki jest także fakt, że nie widać na niej odcisków palców.

Jeśli chodzi zaś o profil, to trzeba przyznać myszkę trzyma się wygodnie każdym gripem. To duża zaleta.

Nie udało nam się znaleźć informacji na temat zastosowanego sensora, możemy jednak powiedzieć, że ten, na który zdecydował się Gamdias radzi sobie całkiem nieźle.

gamdias ourea optical test interpolacja jitter

Jitter da się zauważyć przy wartości 4000 DPI, jeśli jednak korzystamy z niższych czułości nie powinien nam doskwierać. Podobnie sprawa ma się z interpolacją, którą możemy zaobserwować przy takim samym DPI.

gamdias ourea optical akceleracja

Test na występowanie akceleracji przeprowadziliśmy w grze Counter Strike: Global Offensive. Całość polegała na wykonaniu szybkiego i wolnego obrotu po podkładce. Test wykonywany był przy bezpośrednim odczycie danych z myszki (gra ignoruje systemowe ustawienia myszy), oczywiście akceleracja w grze była wyłączona.

Na obrazku wyżej znajduje się pozycja startowa. Niżej prezentujemy rezultat wolnego obrotu…

gamdias ourea optical akceleracja

… a teraz szybkiego.

gamdias ourea optical akceleracja

Przy szybszym ruchu ujawnia się akceleracja negatywna. Różnica jest dość spora.

Na podsumowanie testów sensora możemy powiedzieć, że biorąc pod uwagę niską cenę myszy (79zł) gryzoń wypadł bardzo dobrze. Jeśli nie gramy z karabinami snajperskimi (tutaj właśnie największe znaczenie ma akceleracja), to myszka powinna wystarczyć praktycznie każdemu nieprofesjonalnemu graczu.

Spis treści: Gamdias Ourea Optical – test intrygującej myszy!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)