Portal komputerowy » Zestawy » Test Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000 zestaw bezprzewodowy » Strona 6

Test Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000 zestaw bezprzewodowy

 
Microsoft Wireless Comfort Deskop 5000 - ikona wpisu
Microsoft Wireless Comfort Deskop 5000 - ikona wpisu
Microsoft Wireless Comfort Deskop 5000 - ikona wpisu

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie: ,
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
9 total ratings

 

Plusy


- Dobra jakość materiałów
- Duża ilość klawiszy multimedialnych
- Komfort podczas użytkowania, w szczególności pisania
- Wygodna mysz zarówno dla osób lewo jak i praworęcznych
- Dobry skok klawiszy oraz ich cicha praca
- Dopracowane oprogramowanie (32-64bit)

Minusy


- Zbyt dużo błyszczących się materiałów, na których pozostają odciski palców
- Stosunkowo duży odbiornik USB
- Zarówno mysz jak i klawiatura są bardzo podatne na kurz i nieestetyczne ślady
- Głośne przyciski myszy
- Troszkę za wysoka cena
- Występowanie zjawiska interpolacji


1
Opublikowano 15 sierpnia 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Po testach mogę śmiało stwierdzić, że Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000 to zestaw, który zapewnia wygodę, komfort i styl każdemu użytkownikowi. Niestety, wybór materiałów nie jest najlepszy, gdyż zastosowane materiały pozostawiają ślady kurzu oraz odcisków palców. Z przykrością trzeba stwierdzić, że jest to trend, do którego przyzwyczajają nas kolejni producenci akcesoriów komputerowych, a nawet laptopów. Cena w chwili obecnej nie zasługuje na pochwałę, gdyż za produkt przyjdzie nam zapłacić ponad 250zł, a w tym przedziale cenowym możemy sami skompletować dobry zestaw klawiatura + mysz wielofunkcyjna, która w zestawie nie jest najmocniejszą stroną.

Kolejny aspekt, który nie przemawia za kupnem tego zestawu dla graczy, to ograniczona funkcjonalność przycisków dodatkowych, gdyż produkt nie został przygotowany do gier na komputerze, oprócz braku dodatkowych przycisków na myszy, na klawiaturze rozlokowanie makr nie jest łatwo dostępne dla graczy (w zasięgu lewej dłoni). Można za to powiedzieć, że zestaw Microsoft 5000 z pewnością sprawdzi się w komputerach biurowych, gdzie zależy nam głównie na ergonomii pracy i dobrej prezentacji stanowiska. Z technologią Wireless możemy zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli w naszym biurze, a zastosowanie tylko jednego odbiornika do obu urządzeń uchroni nas przed częstym brakiem wolnych wejść USB na komputerze. W komputerze domowym klawiatura również może się sprawdzić właśnie przez mobilność ograniczoną tylko zasięgiem odbiornika. Tak, więc możemy przeglądać zasoby komputera siedząc wygodnie na kanapie, a obraz odtwarzać na znacznie większym ekranie telewizora.

Podsumowanie recenzji

Podsumowanie recenzji

Reasumując – za solidne i estetyczne wykonanie, a także funkcjonalność skierowaną do zastosowań multimedia-biuro, wybierając Microsoft 5000, przyjdzie nam słono zapłacić i tym samym produkt trafia na półkę dla klientów z nieco zasobniejszym portfelem. Jeśli zależy nam tylko na wygodnej pracy bez szaleństw w grach komputerowych, a budżet mamy ograniczony do akurat 250zł to jest to ciekawa propozycja, w przeciwnym wypadku przyjdzie nam szukać innego produktu. A jakie są wasze opinie?

Spis treści: Test Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000 zestaw bezprzewodowy

-AssassiN-
 
Jestem fanatykiem komputerów i wszystko co jest do nich podłączane. Lubię pograć w dobrą grę, posłuchać świetnej muzyki, oglądać filmy i seriale, czytać aktualności IT oraz grać w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę reczną (mam także wiele, wiele innych zainteresowań). Zajmuje się też redagowaniem artykułów, które zapewne przeczytałeś. Dodatkowo zajmuję się grafiką, głównie tworzenie bannerów, headerów itp.


1 komentarzDodaj komentarz


(required)